Paweł Jarczewski nowym prezesem zarządu Rafako

Paweł Jarczewski

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rada nadzorcza Rafako S.A. 27 listopada 2019 r. powierzyła fotel prezesa zarządu Pawłowi Jarczewskiemu, podała spółka. Jego najważniejszym zadaniem w nowej roli będzie ustabilizowanie sytuacji firmy, a także jak sam zapowiedział, wykorzystanie szansy na dynamiczny rozwój i ugruntowanie pozycji spółki na rynku.

Blisko trzy dekady doświadczenia

Paweł Jarczewski to absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGH w Warszawie. Swoją karierę rozpoczął 27 lat temu w branży inżynierskiej w spółce PROZAP, w której zajmował się marketingiem, sprzedażą i kontraktacją technologii, a także zakupem przemysłowych obiektów. W latach 1999-2002 jako szef zaopatrzenia inwestycyjnego w Zakładach Azotowych Puławy prowadził negocjacje w zakresie zakupu nowych technologii. W przedsiębiorstwie tym uczestniczył m.in. w procesie budowy wielu nowych instalacji oraz koordynował procesy zakupów dla tych inwestycji.

W latach 2008-2013 pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy, a następnie został prezesem Grupy Azoty. Za jego kadencji Grupa skutecznie odparła próby przejęcia wpływów przez rosyjską spółkę Acron.

Dodatkowo Paweł Jarczewski pełnił ważne funkcje w wielu międzynarodowych stowarzyszeniach branżowych, co jak czytamy w komunikacie firmy, z pewnością wzmocni pozycje Rafako na rynkach światowych.

Ponad 3 mld w portfelu

Na koniec czerwca br. w portfelu Grupy Kapitałowej Rafako znajdowały się kontrakty o łącznej wartości 3,032 mld zł, z których ok. 1,844 mld jest do realizacji w 2019 r. Największy udział w portfolio Grupy stanowią kontrakty z obszaru energetyki i ochrony środowiska – 78%, a segment ropy i gazu stanowi 18% wartości portfela. Rafako aktywnie włącza się również w rynek energii odnawialnej.

Największym obecnie kontraktem spółki jest budowa bloku energetycznego w Jaworznie o wartości blisko 4,5 mld zł.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *