Pekao SA: duży popyt na kredyty w trzecim kwartale

Bankowość mobilna

Ten post dostępny jest także w języku: English

Popyt na kredyty zarówno hipoteczne, jak i gotówkowe dalej utrzymuje się na wysokim poziomie, a wzrost zainteresowania odnotowuje się także w segmencie małych i średnich firm. Popularne w dalszym ciągu pozostaje również możliwość korzystania ze zdalnych kanałów bankowości, a ten trend może utrzymać się wśród klientów nawet po pandemii.

Zainteresowanie kredytami hipotecznymi jest zdecydowanie większe niż przed pandemią, a jednym z powodów takiego wzrostu są niskie stopy procentowe. Ważną rolę odgrywa także dostępność tych kredytów oraz optymizm klientów. Poprawa sprzedaży dotyczy również kredytów konsumenckich. W tym przypadku sprzedaż osiągnęła poziom sprzed pandemii Covid-19. Ponadto ożywienie kredytowe widać w segmencie małych i średnich firm. Wiceprezes Pekao SA, Wojciech Werochowski, tłumaczy, że chociaż przez okres wakacyjny nastąpiło sezonowe wypłaszczenie sprzedaży, popyt na kredyty hipoteczne i gotówkowe wciąż jest bardzo duży. Dla sektora bankowego wrzesień rozpoczął się zatem dosyć dobrze.

Klienci wybierają zdalne kanały bankowości?

Zdaniem Wojciecha Werochowskiego w czasie pandemii nastąpiła zmiana związana z kanałami korzystania z bankowości. Wielu klientów wybierało do tej pory tradycyjne kanały, jednak obecnie obserwuje się wzrost zainteresowania kanałami zdalnymi. Jak dodaje wiceprezes Pekao SA, bankowość cyfrowa może cieszyć się popularnością jeszcze przez długi czas, a jej wygodę chwalą zarówno klienci, jak i pracownicy banku. Coraz więcej klientów wybiera zakup pożyczek gotówkowych przez Internet lub aplikację, a z samej aplikacji PeoPay korzysta coraz większa liczba klientów.

Według Pekao, w czerwcu 2021 r. aż 2,2 mln użytkowników korzystało z bankowości mobilnej, co jest zdecydowanym wzrostem w porównaniu do 1,8 mln w tym samym okresie w ubiegłym roku. Ponadto aż 55% pożyczek konsumenckich pochodzi ze sprzedaży internetowej.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *