Pfleiderer Group z nowymi członkami zarządu

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rada nadzorcza Pfleiderer Group powołała do składu zarządu dr Franka Hermanna oraz Stefana Zinna. Rezygnację z funkcji członka zarządu oraz dyrektora operacyjnego złożył natomiast Dirk Hardow.

Frank Hermann obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego, a Stefan Zinn będzie pełnić funkcję dyrektora handlowego. Obaj nowi członkowie zarządu obejmą swoje funkcje z dniem 1 maja 2019 r. Przewodniczący rady nadzorczej Zbigniew Prokopowicz poinformował, że powołani członkowie to świetni specjaliści, którzy z obecnym kierownictwem będą wspierać przyśpieszony rozwój oraz realizację zadań wyznaczonych przez strategię do końca 2021 roku. Zakłada ona m.in. wzmacnianie pozycji Grupy Pfleiderer jako jednego z wiodących zintegrowanych producentów ekologicznych produktów drewnopochodnych.

Frank Hermann ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt, a tytuł doktora inżyniera uzyskał na Uniwersytecie Technicznym w Clausthal-Zellerfeld. Poprzednio sprawował stanowisko dyrektora operacyjnego w firmie URSA Insulation S.A. Stefan Zinn ukończył studia w zakresie zarządzania biznesem na Uniwersytecie Juliusza Maksymiliana w Würzburgu. W Grupie Pfleiderer pracuje od 2013 r. był odpowiedzialny najpierw za sprzedaż eksportową w segmencie zachodnim a następnie za całą sprzedaż tego segmentu.

Pfleiderer Group to czołowy europejski producent paneli drewnopodobnych. Spółka specjalizuje się w produkcji drewna, które jest wykorzystywane w meblarstwie, przemyśle wnętrzarskim i budownictwie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *