PFR Nieruchomości poszukuje generalnych wykonawców

wizualizacja sianow

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ruszyło postępowanie, które wyłoni generalnego wykonawcę inwestycji obejmującej 168 mieszkań realizowanej przez spółkę PFR Nieruchomości oraz miasto Sianów. Osiedle powstanie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego i będzie pierwszą inwestycją uruchomioną w Zachodniopomorskiem.  Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. W planach są już kolejne przetargi.

Mieszkanie Plus w Sianowie

Postępowanie ma na celu zakontraktowanie wykonawcy dla inwestycji przy ul. Słowackiego w Sianowie. Teren, na którym powstanie nowe osiedle znajduje się we wschodniej części Sianowa. Niespełna dwuhektarowa działka, która została wskazana przez samorząd jest otoczona przez tereny zielone, a jedynie od zachodu graniczy z wielorodzinną zabudową mieszkaniową. Osiedle będzie się składało z siedmiu trzypiętrowych budynków, które pomieszczą 168 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw. Będą to lokale od jedno- do czteropokojowych, które zostaną wykończone „pod klucz”. W każdym z projektowanych budynków znajdą się mieszkania przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zgodnie z założeniami, mieszkania mają być gotowe na przełomie 2022 i 2023 roku. Termin składania ofert upływa 19 sierpnia.

Przetargi w trakcie i w planach

Osiedle w Sianowie to nie jedyna inwestycja, dla której spółka PFR Nieruchomości poszukuje generalnego wykonawcy. Równocześnie trwa przetarg na wykonawcę robót budowlanych w Oławie przy ul. Paderewskiego. W tej lokalizacji na inwestycję złożą się trzy 4-kondygnacyjne budynki mieszkalne ze 144 mieszkaniami wykończonymi w standardzie „pod klucz”. Do zadań generalnego wykonawcy będzie należała także budowa osiedlowej infrastruktury – miejsc postojowych, zjazdów publicznych, dróg, chodników, placu zabaw czy wiat rowerowych. Termin składania ofert upływa 13 sierpnia.

Spółka zapowiada, że wkrótce zostaną ogłoszone także przetargi na wykonawstwo inwestycji w Zgorzelcu przy ul. Lubańskiej (220 mieszkań) oraz w Nowym Targu na osiedlu Polana Szaflarska (130 mieszkań).

Źródło: PFR Nieruchomości

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *