PKN Orlen planuje zainwestować ok. 1 mld zł w rozwój Anwilu

Grupa PKN Orlen zamierza przeznaczyć ok. 1 mld zł na inwestycję związaną z rozbudową zdolności produkcyjnych instalacji do wytwarzania nawozów Anwilu we Włocławku, poinformowała grupa.

Planowana inwestycja jest zgodna z obowiązującą strategią firmy PKN Orlen. Obecny potencjał produkcyjny Anwilu w ramach nawozów azotowych wynosi ok. 1 mln ton rocznie. Po zakończeniu rozbudowy wzrost produkcji planowany jest o 40%, czyli o 430 tys. ton. Równocześnie asortyment produkcji nawozów zwiększy się o cztery nowe produkty, przy obecnie wytwarzanych trzech rodzajach nawozów. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w 2019 r., a zakończenie w 2021 r. PKN Orlen analizuje także możliwość powiększenia strategicznych aktywów petrochemicznych poprzez zwiększenie mocy produkcyjnych instalacji PCW.

Włocławski Anwil zatrudnia ok. 1,3 tys. osób, a po zrealizowaniu inwestycji związanej z rozbudową zdolności produkcyjnych nawozów przybędzie ok. 200 nowych miejsc pracy, co przełoży się na wzrost o 15% w perspektywie do 2021 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *