/ / / PKP PLK unieważniły przetarg na modernizację odcinka Rail Baltica

PKP PLK unieważniły przetarg na modernizację odcinka Rail Baltica

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) unieważniły przetarg na modernizację linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok będącego częścią trasy Rail Baltica. Powodem unieważnienia były zbyt wysokie ceny złożone przez oferentów, przekraczające wartość zamówienia o prawie 500 mln zł.

Przetarg dotyczył modernizacji międzynarodowej trasy kolejowej E75 Rail Baltica na odcinku od Czyżewa do Białegostoku o długości 70 km. Kryterium oceny stanowiły ceny zakresu podstawowego obejmującego kompleksową modernizację odcinka Czyżew-Łapy (bez stacji Łapy) o długości ok. 45 km. PKP PLK zaplanowały na ten etap budżet w wysokości 1,27 mld zł brutto. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum firm Torpol i Intercor w wysokości 1,77 mld zł. Druga oferta pochodziła od Budimex Budownictwo z wartością 2,22 mld zł.

Do wykonania są również prace w dwóch opcjach. To odcinek od stacji Łapy do posterunku odgałęźnego Turczyn (21 km) oraz odcinek Turczyn – Białystok (5 km). Oferta konsorcjum Torpol i Intercor za zamówienie wynosiła odpowiednio 808,9 mln zł i 775,7 mln zł brutto. Budimex oczekiwał kolejno 1,15 mld zł oraz 1,16 mld zł brutto.

Rail Baltica to międzynarodowa trasa kolejowa łącząca kraje nadbałtyckie z Polską i innymi krajami UE. W Polsce trasa ta obejmuje 341 km od Warszawy do Trakiszek na granicy z Litwą.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *