PKP PLK unieważniły przetarg na modernizację odcinka Rail Baltica

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) unieważniły przetarg na modernizację linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok będącego częścią trasy Rail Baltica. Powodem unieważnienia były zbyt wysokie ceny złożone przez oferentów, przekraczające wartość zamówienia o prawie 500 mln zł.

Przetarg dotyczył modernizacji międzynarodowej trasy kolejowej E75 Rail Baltica na odcinku od Czyżewa do Białegostoku o długości 70 km. Kryterium oceny stanowiły ceny zakresu podstawowego obejmującego kompleksową modernizację odcinka Czyżew-Łapy (bez stacji Łapy) o długości ok. 45 km. PKP PLK zaplanowały na ten etap budżet w wysokości 1,27 mld zł brutto. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum firm Torpol i Intercor w wysokości 1,77 mld zł. Druga oferta pochodziła od Budimex Budownictwo z wartością 2,22 mld zł.

Do wykonania są również prace w dwóch opcjach. To odcinek od stacji Łapy do posterunku odgałęźnego Turczyn (21 km) oraz odcinek Turczyn – Białystok (5 km). Oferta konsorcjum Torpol i Intercor za zamówienie wynosiła odpowiednio 808,9 mln zł i 775,7 mln zł brutto. Budimex oczekiwał kolejno 1,15 mld zł oraz 1,16 mld zł brutto.

Rail Baltica to międzynarodowa trasa kolejowa łącząca kraje nadbałtyckie z Polską i innymi krajami UE. W Polsce trasa ta obejmuje 341 km od Warszawy do Trakiszek na granicy z Litwą.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *