PKP PLK wypłaciły 62 mln zł podwykonawcom Astaldi

PKP PLK kontynuuje regulowanie zobowiązań wobec podwykonawców Astaldi, którzy zgłosili i udokumentowali swoje należności. Od momentu zejścia Astaldi z placu budów na odcinku linii nr 7 Lublin – Dęblin oraz E59 Leszno – Rawicz, spółka kolejowa wypłaciła już 62 mln zł podwykonawcom. Podana kwota to 44% wszystkich zgłoszonych należności, poinformowała PKP PLK.

Wypłaty dotyczą podwykonawców robót budowlanych, dostawców oraz usługodawców, którzy wykonywali prace na rzecz firmy Astaldi. Na ostatnim etapie weryfikacji jest kolejna kwota o wartości 20 mln zł, która będzie wypłacona w najbliższym czasie. W trakcie analizy są dokumenty, które wpłynęły w ostatnim miesiącu w kwocie ok. 20 mln zł dotyczące roszczeń sprzed kilku miesięcy. PKP PLK określiła także sprawy z zaległościami o wartości 10 mln zł, które nie mają podstaw do wypłaty.

Astaldi na obu liniach kolejowych zatrudniała ok. 40 podwykonawców. Wszystkie roszczenia wobec włoskiej firmy sięgają ok. 144 mln zł, poinformował Arnold Bresch dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP PLK. W październiku firma zdecydowała o odstąpieniu od kontraktów dotyczących linii kolejowej nr 7 na odcinku Dęblin – Lublin o długości ok. 68,6 km oraz linii kolejowej E59 na odcinku granica województwa dolnośląskiego – Leszno o długości ok. 35 km.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *