Ponad 2 000 mieszkań w budowie w Mieszkaniu +

Ten post dostępny jest także w języku: English

Po ponad 4 latach funkcjonowania, zaawansowanie realizacji inwestycji mieszkaniowych w ramach programu Mieszkanie + budzi wiele do życzenia:

  • Od momentu uruchomienia programu w 2016 r. powstało zaledwie 1 017 mieszkań.

  • Obecnie trwa budowa łącznie 2,1 tys. mieszkań:

Katowice, Nowy Nikiszowiec – 513 mieszkań

Osiedle, które powstaje przy ul. Górniczego Dorobku w Katowicach to największa inwestycja spółki PFR Nieruchomości w budowie. Realizowana w sąsiedztwie zabytkowej dzielnicy, nawiązuje do niej nie tylko nazwą. Nowe osiedle jest inspirowane skalą i charakterem przeszło stuletniego Nikiszowca. Roboty budowlane na osiedlu przekraczają 80% wykonania..

Mińsk Mazowiecki, ul. Klonowa – 138 mieszkań

Osiedle w Mińsku Mazowieckim to zlokalizowana najbliżej Warszawy inwestycja przy ul. Klonowej.  Obejmuje dwa budynki o niskiej, 4-piętrowej zabudowie. udowa, trwająca od początku października 2019 r, jest realizowana zgodnie z zakładanym harmonogramem. Bloki osiągnęły blisko 70% zaawansowania. Zakończenie prac przewidziano wczesną jesienią 2021 r.

Dębica, ul. Ratuszowa – 201 mieszkań

Kameralne trzypiętrowe budynki pomieszczą 201 mieszkań od jedno- do czteropokojowych, których średni metraż wyniesie około 50 m2. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie „pod klucz” czyli będą gotowe do zamieszkania. Obecnie stan zaawansowania prac budowlanych osiągnął blisko 60% zaawansowania.

Toruń, ul. Okólna – 320 mieszkań z nowoczesnych prefabrykatów

inwestycją spółki PFR Nieruchomości zainaugurowana w październiku br. jest pierwszym osiedlem, które powstanie z gotowych elementów. Generalny wykonawca – firma Pekabex – przywiezie je na plac budowy ze swoich fabryk w Poznaniu i Gdańsku. Ściany warstwowe z elewacją, izolacją i stolarką powstaną w fabrycznych halach, a na placu budowy będą montowane przez małe profesjonalne ekipy montażowe. Pierwsze klucze do mieszkań mają trafić do najemców w czerwcu 2022 r.

Radom, ul. Tytoniowa – 124 mieszkania

Inwestycja w Radomiu to dwa siedmiokondygnacyjne budynki, które już niebawem osiągną najwyższy punkt konstrukcyjny. Zakończenie budowy planowane jest na IV kw. 2021 r. Większość – czyli blisko 60 % – ze 124 zaprojektowanych mieszkań, stanowią te 3-pokojowe o średniej powierzchni 59 m2.

Kraków, ul. Anny Szwed- Śniadowskiej – 481 mieszkań

Inwestycja jest zaawansowana w 60%, zlokalizowana na 3,5-hektarowej działce przy ul. Anny Szwed- Śniadowskiej ruszyła nieco ponad rok temu. W budowie jest 8 trzypiętrowych budynków, które pomieszczą blisko pół tysiąca mieszkań o średnim metrażu 46 m2. Planowanym terminem zakończenia prac budowlanych jest lato 2021 r.

Łowicz, ul. Krudowskiego – 96 mieszkań

Inwestycja w Łowiczu powstaje w północnej części miasta, w rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot- Skotnickiego. Powstają tam trzy 3- piętrowe budynki, które pomieszczą 96 mieszkań o średnim metrażu 52 m2. Uruchomiona w czerwcu br. budowa osiągnęła już niemal 20% zaawansowania. Planowanym terminem jej  zakończenia jest IV kw. 2021 r.

Zamość, ul. Parkowa, 96 mieszkań

Budowa przy ul. Parkowej została uruchomiona pod koniec sierpnia br. Planowanym terminem zakończenia budowy jest II kw. 2022 r. Osiedle będzie składało się z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o dwuspadowych dachach. Średni metraż powstających mieszkań będzie wynosił blisko 55 m2.

Świdnik, ul. Gen. Roweckiego „Grota” – 108 mieszkań

Uruchomiona na początku października 2019 r. inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Zakładanym terminem ukończenia robót budowlanych jest III kw. 2021 r. Osiedle spółki PFR Nieruchomości było pierwszą inwestycją mieszkaniową wielorodzinną uruchomioną przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota”. Jednak, dziś w bliskim sąsiedztwie terenu inwestycji trwa już kolejna budowa.

Najbliższe plany inwestycyjne spółki PFR Nieruchomości to uruchomienie budów w Oławie, Sianowie, Nowym Targu i Zgorzelcu. Wszystkie wymienione projekty są na etapie pozyskiwania Generalnych Wykonawców.

Źródło: PFR Nieruchomości

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *