Porr rozpoczyna budowę odcinka drogi ekspresowej S16 za 625 mln zł

asphalt

Ten post dostępny jest także w języku: English

Porr rozpoczął 2 sierpnia prace budowlane na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo w ciągu drogi ekspresowej S16. Jest to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S16 w województwie warmińsko-mazurskim.

Droga S16 jest głównym szlakiem komunikacyjnym dla regionu, ale ma również znaczenie międzynarodowe. W przyszłości droga ta wraz z układem drogowym S5, S7, S10, S51 i S61 stworzy nowy korytarz transportowy wschód-zachód w północnej Polsce.

Nowy odcinek będzie miał długość ok. 16 km, w tym ok. 13 km S16 i ok. 3 km obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Odcinek obwodnicy Mrągowa będzie miał przekrój jednojezdniowy z jednym pasem ruchu w każdym kierunku, natomiast droga S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Ponieważ część nowej trasy przebiega po starym śladzie, konieczna jest również budowa drogi serwisowej, równoległej do istniejącej DK 16, z której kierowcy będą mogli korzystać w czasie budowy. Inwestycja obejmie również budowę obiektów inżynierskich w celu ochrony środowiska. W tym m.in. trzech przejść dla dużych zwierząt, zabezpieczeń akustycznych oraz nasadzeń drzew i krzewów. Dojazd do drogi ekspresowej będzie możliwy poprzez dwa węzły – Sorkwity i Bagienice.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *