Aktualne prognozy dla sektora budownictwa i plany liderów na nadchodzące miesiące. Znamy program tegorocznej branżowej debaty

Wiosenne warunki pogodowe w połączeniu z silnym popytem na usługi budowlane sprawiły, że w ostatnich miesiącach sektor budowlany ponownie zanotował dwucyfrowe tempo wzrostu. Stopień wykorzystania mocy produkcyjnych firm budowlanych pozostaje na wysokim poziomie, w kwietniu br. przekroczył 85%. Pomimo optymistycznych nastrojów, dalsze wzrosty dla branży pociągają więc także większe wyzwania. Jakie? O tym liderzy sektora budownictwa i infrastruktury porozmawiają podczas dorocznego Forum PMR: Budownictwo w Polsce 2020, 10 października w Warszawie.

Co o nadchodzących miesiącach mówią twarde wskaźniki i prognozy analityków?

Kwiecień 2019 r. to już kolejny (pomijając styczeń) miesiąc z rzędu przynoszący dwucyfrowy wzrost produkcji budowlano-montażowej w firmach zatrudniających powyżej dziewięciu pracowników. Za kontynuację wzrostów odpowiada przede wszystkim realizacja inwestycji infrastrukturalnych.

Minione miesiące przyniosły także szereg informacji o zerwanych umowach z wykonawcami inwestycji infrastrukturalnych. Umocnił się także wzrost cen w budownictwie (dynamika cen produkcji budowlano montażowej w kwietniu wyniosła 3,8%). Napływają także informacje o niepowodzeniach w rozstrzygnięciach przetargów ze względu na oferty przekraczające kosztorysy inwestorskie. Tylko w ostatnich kilkunastu dniach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) unieważniła cztery przetargi na budowę dróg szybkiego ruchu. Czy wprowadzenie mechanizmu waloryzacji kontraktów nie jest wystarczającym rozwiązaniem nasilających się problemów z przetargami? Co o nadchodzących miesiącach mówią twarde wskaźniki i prognozy analityków?

O tym tradycyjnie będą mieli okazję przekonać się uczestnicy jesiennego Forum Budownictwo w Polsce, organizowanego przez firmę PMR. To miejsce, gdzie co roku zarządy firm wykonawczych, inwestorów i producentów materiałów budowlanych spotykają się wspólnie omówić sytuację w sektorze budownictwa i nieruchomości – scenariusze rozwoju po zmianach i optymalne strategie na nadchodzący rok. To także okazja do zapoznania w pierwszej kolejności z najnowszymi danymi pochodzącymi z premierowego raportu PMR: Sektor budowlany w Polsce, II połowa 2019 – Analiza rynku i prognozy rozwoju 2019-2024”.

Branżowa debata roku – plany wiodących graczy i najważniejsze tematy

Dzięki obecności ponad 150 kluczowych graczy, doroczne Forum PMR Budownictwo w Polsce, jest miejscem pozyskania wiedzy i oceny potencjału w sektorze. To przede wszystkim przestrzeń na pogłębienie relacji i omówienie możliwości współpracy w nadchodzących miesiącach. Oparcie dla rozmów stanowią najnowsze dane makroekonomiczne, wskaźniki i prognozy PMR – w szczególności dotyczące sektorów: mieszkaniowego, komercyjnego, infrastruktury a także rynku materiałów budowlanych.

W tym roku, swoją oceną i planami rozwoju, podzielą się przedstawiciele zarządu, m.in.: Erbud, Unibeb, PORR, Polimex-Mostostal, Doraco, Mirbud, Trakcja PRKiI, Strabag, Mostostal-Warszawa, Eurovia, Robyg, Selena, Grupa PSB Handel i inni. O perspektywach rozwoju polskiej gospodarki na tle UE powie zaś gość specjalny prof. Witold Orłowski. Partnerem wydarzenia jest PZPB. Pełny program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

Dlaczego warto dołączyć?

Celem dorocznego wspólnego spotkania wykonawców, inwestorów i producentów materiałów budowlanych jest uzyskanie rzetelnej oceny rynku i informacji o przesunięciach rzutujących na planowane strategie 2020. Pakiet najnowszych danych wraz z informacjami o planach liderów to dobry sposób na uzyskanie bezpośrednich odpowiedzi na pytania o kształt sektora i przyszłych kierunków rozwoju. Warto tu być! Do końca czerwca organizatorzy przewidują specjalne warunki cenowe.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.forum-budownictwo.com

Kontakt do organizatora: iryna.henher@pmrcorporate.com, tel.: 601 800 405

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *