Projekt Polimery Police z kontraktem na budowę

Budynek przemysłowy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Podpisana została umowa na kompleksową realizację w formule „pod klucz” strategicznej inwestycji Polimery Police.

Hyundai Engineering wybrany na wykonawcę

Spółka PDH Polska, której akcjonariuszami są Grupa Azoty i Grupa Azoty Police, podpisała umowę na kompleksową realizację inwestycji kompleksu petrochemicznego Polimery Police. Wykonawcą inwestycji będzie koreańska firma Hyundai Engineering. Całkowity budżet szacowany jest na ok. 1,5 mld €, z czego 1,2 mld € stanowić będą nakłady inwestycyjne. Wynagrodzenie wykonawcy ma wynieść 992,8 mln € i zostanie wypłacone w ratach po ukończeniu i odbiorze kolejnych etapów realizacji projektu.

W sierpniu 2019 r. planowane jest podpisanie umów kredytowych, które pozwolą na rozpoczęcie prac ziemnych i budowlanych. Rozpoczęcie budowy projektu planowane jest w I kw. 2020 r., a uruchomienie instalacji na 2022 r.

Nowy kompleks petrochemiczny

Inwestycja Polimery Police, pierwszego w Polsce kompleksu petrochemicznego produkującego polipropylen, będzie się składać z pięciu podprojektów. Wśród nich znajdzie się instalacja odwodornienia propanu (instalacja PDH), instalacja wytwarzania polipropylenu (instalacja PP) oraz instalacja pomocnicza. Powstanie również system konfekcjonowania, magazynowania, logistyki i spedycji polipropylenu oraz terminal przeładunkowo-magazynowy.

Planowana wydajność instalacji PDH ma wynosić 429 tys. ton na rok propylenu o czystości 99,6%. Natomiast instalacja PP ma mieć wydajność 437 tys. ton na rok polipropylenu.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *