HB Reavis sprzedaje biurowiec Postępu 14

Ten post dostępny jest także w języku: English

HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, sprzedała Postępu 14 za blisko 87 mln € spółce CA Immo, działającej na rynku nieruchomości biurowych w sześciu stolicach Europy Środkowo-Wschodniej.

Sprzedaż budynku Postępu 14 potwierdza odporność HB Reavis na zawirowania gospodarcze towarzyszące pandemii COVID-19. Nacisk na zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników biur oraz tworzenie bardziej elastycznych przestrzeni pracy, wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno najemców jak i inwestorów.

Budynek Postępu 14 został oddany do użytku w 2015 roku i oferuje 34 500 m2 powierzchni biurowej, która jest w całości wynajęta. Mieszczą się tu m.in. polskie oddziały takich firm jak AstraZeneca czy Samsung Electronics. Do ich dyspozycji jest m.in. kawiarnia, sklep spożywczy, drogeria i przestrzeń coworkingowa HubHub. W budynku prowadzone są też liczne aktywności, które mają na celu integrację i aktywizację społeczności pracowników.

Postępu 14 korzysta z energii wiatrowej, posiada energooszczędne windy i oświetlenie, a także pełną infrastrukturą rowerową. Tuż obok znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a w zasięgu 10 minut spaceru stacja Szybkiej Kolei Miejskiej. Rozwiązania proekologiczne w biurowcu zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent”.

W transakcji HB Reavis doradzały firmy Dentons oraz CBRE.
Źródło: HB Reavis

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *