Hyundai Engineering przedłuża o pół roku realizację projektu Polimery Police

Hyundai Engineering chce wydłużyć realizację projektu Polimery Police o pół roku

Ten post dostępny jest także w języku: English

Główny wykonawca projektu Polimery Police, Hyundai Engineering Co, złożył do grupy Azoty wniosek o przedłużenie czasu realizacji kontraktu o 181 dni, oraz o zwiększenie wynagrodzenia o 127,4 mln euro, jak również o zmianę załącznika do umowy EPC w części dotyczącej technicznych aspektów zakresu prac przewidzianych tą właśnie umową.

Firma argumentuje swoje podanie opóźnieniami związanymi z pandemią Covid-19, która wpływa zarówno na terminowość, jak i na koszty realizacji projektu. Obecnie, propozycja poddawana jest dokładnej analizie pod kątem jej zasadności.

W październiku ubiegłego roku został przyznany podobny wniosek – do umowy został dodany aneks, który obejmował zwiększenie wynagrodzenia o 32,2 mln euro, a czasu realizacji o 90 dni. Całkowity budżet projektu szacuje się na ponad 1,5 mld euro (ok 7 mld zł), co czyni inwestycję największą w polskiej branży chemicznej. Zakończenie realizacji projektu jest obecnie planowane na rok 2023.

Inwestycja Polimery Police ma na celu budowę instalacji odwodornienia propanu, stworzenia infrastruktury logistycznej z portem przeładunkowo-magazynowym, oraz postawienia instalacji do produkcji polipropylenu. Dzięki nowo powstałej fabryce, Polska ma wysunąć się na czoło w zakresie producentów polipropylenu w Europie. Materiał wytwarzany przez Polimery Police stosowany jest m.in w produkcji opakowań do produktów spożywczych, sprzętów medycznych, kabli, oraz części samochodowych.

Grupa Azoty plasuje się na drugim miejscu w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych w UE. Grupa wytwarza również takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa, które również mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a przez to silną pozycję w sektorze chemicznym. Skonsolidowane przychody Grupy Azoty Police wynoszą 10,52 mld zł w roku 2020.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *