Realizacja CPK z kolejnymi przeszkodami 

samolot ląduje

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka Centralny Port Komunikacyjny otworzyła oferty w przetargu na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) dla nowej linii kolejowej nr 29 na odcinku Ostrołęka-Łomża-Pisz-Orzysz-Giżycko.  

Celem opracowania jest przygotowanie dokumentacji oraz wskazanie rekomendowanego przebiegu linii kolejowej. Z sześciu firm, które wystartowały w postępowaniu, oferty każdej z nich znacznie przewyższają zamierzony budżet 11,100 mln zł brutto.  

Lista ofert: 

  • Konsorcjum Egis Polska, Egis RailJaf-Geotechnika – 24,779 mln zł brutto,
  • BBF – 30,012 mln zł brutto, 
  • Konsorcjum Voessing Polska i Instytut Kolejnictwa – 33,573 mln zł brutto, 
  • Databout – 37,786 mln zł brutto,  
  • Konsorcjum Transprojekt Gdański, Multiconsult Polska, Arcadis i IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo – 39,975 mln zł brutto, 
  • TPF – 73,772 mln zł brutto. 

Jeśli zamawiający zdecyduje się zwiększyć budżet, to o wyborze zdecydują cena (70%) oraz doświadczenie personelu (30%). Na realizację prac przeznaczono 584 dni, czyli nieco ponad 19 miesięcy.  

CPK rozpisał przetargi na studia STEŚ dla ponad 700 km linii, gdzie we wszystkich przetargach liniowych złożone oferty przekraczają budżet zamawiającego w znaczącym stopniu. 

Lepiej wypadły otwarcia ofert na studium dla budowy węzła kolejowego CPK w rejonie przyszłego lotniska, gdzie znalazła się oferta mieszcząca się w budżecie oraz dokumentację projektową budowy tunelu KDP pod Łodzią (drugiego pod tym miastem), gdzie większość ofert jest poniżej budżetu.  

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *