Reesink Logistic Solutions rozszerza działalność na Polskę i Austrię

Autostore

Ten post dostępny jest także w języku: English

Reesink Logistic Solutions (RLS) jest jednym z wiodących integratorów rozwiązań magazynowych w Europie. Po uruchomieniu dwóch głównych rebrandowanych firm w grudniu ubiegłego roku, RLS rozpoczął prace nad ekspansją w Europie. W związku z tym Reesink Logistic Solutions Austria GmbH i Reesink Logistic Solutions Poland Sp. z o. o. dzisiaj oficjalnie rozpoczynają działalność jako licencjonowani integratorzy AutoStore w Europie Środkowej i Wschodniej.

AM Logistic Solutions w Niemczech i Lalesse Logistic Solutions w Holandii są liderami na rynku dystrybucji i integracji systemów AutoStore, z 50% udziałem w rynku w regionie DACH i 40% udziałem w rynku BeNeLux. Połączenie sił obu firm uczyniło z nich jeszcze silniejszego dostawcę rozwiązań magazynowych, zwłaszcza dla szybko zmieniającego się rynku detalicznego.

„Ta ekspansja, którą dziś ogłaszamy, jest dla nas naturalnym rozwojem. Staramy się być elastyczni w stosunku do potrzeb rynku i dlatego ekspansja na Polskę i Austrię wydaje się być kolejnym zdrowym krokiem zarówno dla naszej działalności, ale przede wszystkim dla naszych potencjalnych klientów na tych nowych rynkach ”- powiedział Gert Bossink, dyrektor oddziału firmy Reesink Logistic Solutions.

Aktualne wydarzenia w związku z pandemią COVID-19 mające wpływ na gospodarkę europejską przyczyniły się do wzmocnienia sformułowanych już celów „przemysłu 4.0”, otwierając drogę dla w pełni zautomatyzowanych magazynów i dalszej cyfryzacji. Optymalizowanie realizacji zamówień w celu zaoferowania konsumentowi końcowemu dostawy na następny dzień jeszcze nigdy nie było tak istotne, zaś jednym z najbardziej znaczących czynników jest tutaj prawidłowy przepływ materiałów w magazynie. „Zwiększenie przepustowości i gęstości składowania przy jednoczesnym zabezpieczeniu zapasów i optymalnym wykorzystaniu czasu i przestrzeni w magazynie jest obecnie głównym wyzwaniem. Najlepszym rozwiązaniem pozostaje system AutoStore, który jest odpowiedzią na powyższe wyzwania dzięki zastosowaniu metody „towar do człowieka”. Dzięki temu poprawia się nie tylko bezpieczeństwo zapasów, ale także pracowników i procesów magazynowych”, dodał Gert Bossink.

Mocna pozycja w Austrii

Dlatego firma Reesink Logistic Solutions postanowiła poszerzy swoje horyzonty i podzielić się swoim obszernym know-how również w innych krajach europejskich. Pierwszym i naturalnym wyborem była Austria, gdzie Markus Grabner jest obecnie starszym kierownikiem sprzedaży w Reesink Logistic Solutions Austria i ma duże zaufanie do tej ekspansji:

„Jestem przekonany, że nasze zakotwiczenie na austriackim rynku rozwiązań magazynowych przyspieszy aspiracje tego kraju do automatyzacji i cyfryzacji. System AutoStore jest naprawdę nie do pobicia na rynku małych części, ale planowanie, budowanie i utrzymywanie go z niezawodnym i kompetentnym partnerem zapewnia najwyższą wydajność tego fantastycznego narzędzia ”.

Właściwy partner we właściwym czasie

Podczas gdy Austria już zasmakowała zalet posiadania systemu AutoStore do magazynowania drobnych części, w Polsce zjawisko to dopiero się zaczyna. Maciej Ornowski, dyrektor zarządzający Reesink Logistic Solutions Poland:

„Polska to kraj high-tech i ludzie są tu bardzo entuzjastycznie nastawieni do przełomów technologicznych, dlatego jestem bardzo podekscytowany wejściem na polski rynek z systemem AutoStore. Ten produkt jest nienaganny technicznie – inteligentny, szybki i łatwo skalowalny. A fakt, że zwrot z inwestycji można osiągnąć nawet poniżej 4 lat, czyni go niezwykle atrakcyjnym również z biznesowego punktu widzenia. Dlatego mogę być bardzo optymistycznie nastawiony do tego, jak rynek to odbierze ”.

źródło/zdjęcie: Reesink Logistic Solutions

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *