Rekordowa transakcja na krakowskim rynku biurowym

Dwa biurowce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Firma finansowa UBS wprowadzi się do dwóch biurowców Fabryczna Office Park w Krakowie. Zawarta umowa najmu na ponad 19,5 tys. m2 powierzchni biurowej jest jedną z największych transakcji na rynku nieruchomości biurowych w historii Krakowa.

Najem w nowoczesnym kompleksie biurowym

Umowa najmu została zawarta pomiędzy firmą UBS świadczącą usługi bankowości prywatnej oraz korporacyjnej a krakowskim deweloperem Inter-Bud. Firma wynajęła ponad 19,5 tys. m2 powierzchni w projekcie biurowym Fabryczna Office Park.

Cała inwestycja jest skomercjalizowana w 80%, a pierwsi najemcy wprowadzili się już w lipcu br. Kompleks realizowany jest zgodnie z założeniami zielonej certyfikacji BREEAM. Oznacza to zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, większą efektywność energetyczną inwestycji oraz najwyższą jakość materiałów zastosowanych wewnątrz budynków.

Fabryczna City

Kompleks Fabryczna Office Park to projekt trzech biurowców klasy A o łącznej powierzchni 42 tys. m2. Inwestycja powstaje przy ul. Alei Pokoju w Krakowie i jest częścią realizowanego przez Inter-Bud projektu Fabryczna City.

W ramach projektu Fabryczna City na obszarze 6,5 ha powstaną nie tylko budynki biurowe, ale również hotel, restauracje, budynki mieszkalne oraz usługowe.

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City

Na terenie realizowanego kompleksu powstanie czterogwiazdkowy hotel Mercure, który będzie miał 200 pokoi. Otwarcie hotelu planowane jest na I kw. 2021 r. Zaoferuje on 3,5 tys. m2 nowoczesnej powierzchni konferencyjnej, 2 tys. m2 powierzchni fitness & spa z basenem, parking podziemny, bar i restaurację. Powstaje on w ramach dwóch rewitalizowanych zabytkowych budynków, których projekt architektoniczny przygotowało biuro IMB Asymetria.

Długoletnia umowa franczyzy została podpisana pomiędzy grupą Orbis a deweloperem Inter-Bud.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *