Rekordowy rok Echo Investment

Osiedle KRK Kraków

Ten post dostępny jest także w języku: English

Echo Investment rośnie w segmencie mieszkaniowym. W 2020 roku firma pobiła dwa rekordy: sprzedaży i przekazań mieszkań. Jej sprzedawcy podpisali z klientami 1570 umów sprzedaży, czym przebili zeszłoroczny wynik o 16%. Jednocześnie klienci odebrali klucze do 1505 gotowych mieszkań, co z kolei oznacza 19% wzrostu w porównaniu z 2019 rokiem.

Echo Investment buduje i sprzedaje mieszkania od 25 lat. Firma zrealizowała już 89 projektów mieszkaniowych z blisko 10 tys. lokali w kilku najważniejszych miastach Polski. W 2020 roku rozpoczęła budowę i sprzedaż lokali w dziewięciu projektach, które powiększyły ofertę o ponad 1,5 tys. mieszkań. Spółka sprzedała 1570 mieszkań, czyli o 16% więcej niż w 2019 roku, gdy wynik sprzedaży wyniósł 1357 lokali. W samym czwartym kwartale 2020 roku sprzedaż wyniosła 464 lokali.

Zwiększenie sprzedaży w roku, w którym cały rynek mieszkaniowy skurczył się o około 20%, to bardzo duży sukces firmy, ale także dowód zaufania klientów do marki Echo Investment. Kontynuując wdrażanie Strategii Rentownego Wzrostu, działania naszej firmy skupiają się na wzmacnianiu pozycji w sektorze mieszkaniowym oraz budowaniu wielofunkcyjnych, miejskich projektów zwanych „destinations”, gdzie ludzie mogą żyć, pracować i spędzać wolny czas. W ostatnich latach pracujemy nad zwiększeniem obecności na rynku mieszkaniowym, by znaleźć się w gronie trzech największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, co jest założeniem naszej Strategii Rentownego Wzrostu – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment.

Ze względu na wyzwania, jakie przyniósł całej gospodarce ubiegły rok, specjaliści Echo Investment prześledzili cały proces projektowania, budowania i przekazania mieszkania właścicielom, by zaproponować rozwiązania, które jak najlepiej odpowiadają na potrzeby klientów oraz nowe warunki w których żyjemy. Architekci ulepszyli projekty mieszkaniowe, by były bezpieczniejsze, wygodniejsze i lepiej przygotowane na potrzeby przyszłości. Spółka na bieżąco wdraża innowacje, które pomagają zadbać o podwyższony poziom bezpieczeństwa i higieny.

Stale badamy potrzeby klientów, obserwujemy ich wybory oraz priorytety. Szybko dostosowujemy mieszkania do pojawiających się warunków, co zwłaszcza w 2020 roku było kluczem do przyciągnięcia uwagi i zdobycia zaufania. Zakup mieszkania jest dla wielu naszych klientów najważniejszą życiową decyzją, dlatego dokładamy starań, by było to dobre doświadczenie i zapowiedź pomyślnej przyszłości – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań Echo Investment.

Echo Investment inwestuje w digitalizację, co w ostatnich latach usprawniło procesy wewnętrzne, a także przygotowało nas do bezpiecznej obsługi klienta w czasie wielu ograniczeń epidemiologicznych. W zeszłym roku przyspieszyliśmy wprowadzenie kolejnych rozwiązań. Szybkość adaptacji do nowych warunków to nasza przewaga konkurencyjna, doceniana przez klientów i partnerów biznesowych – dodaje Waldemar Olbryk.

Od początku 2020 roku Echo Investment ukończyło budowę jedenastu projektów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, co przełożyło się na 1505 mieszkań przekazanych klientom. Oznacza to ponad 19% wzrost w porównaniu do wyniku osiągniętego w 2019 roku. W czwartym kwartale mieszkania od Echo Investment odebrało 792 klientów. Wartość przekazanych mieszkań znajdzie odzwierciedlenie w przychodach i zyskach grupy Echo Investment za 2020 rok.

Przez ostatnie 25 lat Echo Investment udoskonalało swoje kompetencje w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Firma ma wiodącą pozycję w komercyjnych sektorach swojej działalności, a od kilku lat z sukcesem walczy o miejsce w czołówce deweloperów mieszkaniowych. Zbudowała 89 projektów mieszkaniowych z prawie 10 tys. lokali i w 2020 roku, jako jedna z niewielu firm deweloperskich w Polsce, zwiększyła liczbę sprzedanych mieszkań. Jej pierwsza inwestycja powstała w Kielcach przy ulicy Manifestu Lipcowego, a najbardziej rozpoznawalne projekty spółki to m.in. Małe Naramowice Rynek w Poznaniu, Kościuszki Apartments w Krakowie, Apartamenty przy Warzelni w wielofunkcyjnym kompleksie Browary Warszawskie czy Fuzja, która jest częścią rewitalizowanego kompleksu po dawnych zakładach Scheiblera w Łodzi.

Źródło: Echo Investment

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *