Rekordowy zysk Archicomu

Klucze w drzwiach

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Archicom w I poł. 2019 r. zanotowała rekordowy zysk netto w wysokości 61 mln zł. Wypracowany zysk jest wyższy od najlepszych wyników osiągniętych do tej pory w całym 2017 r. czy 2018 r.

Prawie 300 mln zł przychodów

W okresie I półrocza deweloper zanotował 295,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, w porównaniu do 152,5 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Oznacza to wzrost przychodów o blisko 94% r/r.

Zwiększenie przychodów było spowodowane głównie większą liczbą podpisanych aktów notarialnych, poinformował prezes Krzysztof Andrulewicz. Spółka w I poł. br. przekazała 887 mieszkań, w porównaniu do 470 przekazanych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przekłada się to na wzrost o 89%. Dobre wyniki sprzedażowe zanotowała też działalność komercyjna grupy. Spółka sprzedała budynek West House 1A, a realizacja i komercjalizacja City Forum idzie zgodnie z planem.

Osiągnięty zysk netto w wysokości 61,2 mln zł, wobec 13,7 mln zł w I poł. 2018 r. oznacza wzrost o ponad 345% r/r.

1,9 tys. mieszkań w ofercie

W ofercie sprzedaży Archicomu znajduje się obecnie 1,9 tys. lokali, w tym ponad 170 gotowych mieszkań. Do oferty trafiły mieszkania w trzech nowych projektach na terenie Wrocławia (Awipolis, Planty Racławickie i Akacjowy Zakątek) oraz jednego w Łodzi (Poleskie Ogrody). Wprowadzone zostały również kolejne etapy inwestycji Browary Wrocławskie, Cztery Pory Roku, Olimpia Port oraz Słoneczne Stabłowice. Oferta została uzupełniona o prawie 1 100 mieszkań.

W 2019 r. deweloper zabezpieczył grunty, które umożliwiają budowę ponad 1,8 tys. mieszkań. Posiadany bank ziemi spółki ma potencjał realizacji ponad 6,3 tys. mieszkań. Grupa w I półroczu sprzedała 755 lokali, co oznacza wzrost o 17% r/r. W okresie wakacji spółka sprzedała 240 lokali.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *