Rezygnacja prezesa Pfleiderer Group

Drewniane materiały budowlane

Ten post dostępny jest także w języku: English

Thomas Schäbinger zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Pfleiderer Group, podała spółka w komunikacie. Rezygnacja nastąpiła z powodów osobistych ze skutkiem od dnia 31 maja br.

Nowy prezes tymczasowo

Obowiązki prezesa zarządu od dnia 1 czerwca br. czasowo przejmie Zbigniew Prokopowicz, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Funkcję tę pełnić będzie do czasu powołania nowego prezesa, ale nie dłużej niż do 31 sierpnia br.

Spółka Pfleiderer Group poinformowała, że proces poszukiwania nowego prezesa już się rozpoczął. Zarząd spółki podtrzymuje realizację dotychczasowej strategii w okresie poszukiwania nowego prezesa. Ukierunkowana jest ona na stabilny i zyskowny wzrost spółki.

Thomas Schäbinger pozostanie dostępny dla rady nadzorczej w charakterze doradcy.

Nowi członkowie zarządu

Rada nadzorcza Pfleiderer Group powołała ponadto na nową kadencję trzech członków zarządu. Są to: Frank Hermann, który obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego, Nico Reiner – dyrektora finansowego oraz Stefan Zinn – dyrektora handlowego.

Słabe wyniki finansowe w I kw. br.

Spółka w I kw. 2019 r. zanotowała 262,3 mln € skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, wobec 268,8 mln € w I kw. 2018 r. Przekłada się to na spadek o 2,4% r/r. Dyrektor finansowy Nico Reiner poinformował, że spadek przychodów był wynikiem dużej konkurencji na rynku surowych płyt wiórowych oraz pożarem w jednym z zakładów produkcyjnych. Pożar w zakładzie Baruth spowodował nieplanowany miesięczny zastój w produkcji płyt. Strata netto spółki w I kw. br. wyniosła 11 mln €, wobec zysku na poziomie 7,3 mln € w analogicznym okresie roku ubiegłego. 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *