Rezygnacja w zarządzie Budimeksu Nieruchomości

Pracownicy na budowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Henryk Urbański, członek zarządu Budimeksu oraz prezes spółki zależnej Budimex Nieruchomości złożył rezygnację z pełnienia obu funkcji ze skutkiem na dzień 31 grudnia 2019 r. Powodem jego rezygnacji jest podjęcie decyzji o przejściu na emeryturę.

Wyłonienie nowego kandydata

Prezes Henryk Urbański pracował w Budimeksie w latach 1979-1992 pełniąc funkcję m.in. zastępcy dyrektora biura odpowiedzialnego za rynek bliskowschodni. Następnie był zatrudniony w Makro Cash and Carry, Grupie Metro oraz Ahold Polska Real Estate. W 2001 r. objął stanowisko prezesa zarządu w Budimeksie Nieruchomości.

Na drodze wewnętrznego konkursu Grupa Budimex wyłoniła kandydata na stanowisko prezesa zarządu Budimeksu Nieruchomości. Został nim Damian Kapitan, który obecnie pełni funkcję członka zarządu i dyrektora pionu realizacji Budimeksu Nieruchomości. Jest on rekomendowany przez Henryka Urbańskiego do objęcia roli prezesa tej spółki.

Sprzedaż mieszkań

Budimex Nieruchomości w III kw. br. sprzedał 555 lokali mieszkalnych, w porównaniu do 301 sprzedanych w III kw. 2018 r. W tym samym okresie spółka przekazała 282 mieszkania, wobec 228 rok wcześniej.

W okresie styczeń-wrzesień 2019 r. deweloper sprzedał 1 286 mieszkań, w porównaniu do 810 w porównywalnym okresie roku poprzedniego. Narastająco od początku roku spółka przekazała 1 229 lokali, wobec 1 335 w trzech kwartałach 2018 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *