Robyg z solidną sprzedażą po trzech kwartałach

Klucze do domu

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Robyg w okresie I-III kw. 2019 r. zakontraktowała 1 853 lokali netto a liczba lokali, które uzna w przychodach za trzy kwartały wynosi 1,4 tys.

Sprzedaż mieszkań

Wyniki sprzedaży w okresie trzech kwartałów na poziomie 1 853 lokali netto (nie uwzględniając rezygnacji na projekcie Young City 2 z powodu przedłużających się procedur administracyjnych) są zgodne z planami spółki. W samym III kw. br. sprzedaż wyniosła 630 mieszkań.

Deweloper w I poł. 2019 r. rozszerzył działalność o Poznań. Nabył tam działkę na Ostrowie Tumskim z potencjałem budowy 1,4 tys. lokali. Działalność deweloperską prowadzi także w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Przekazania klientom

W okresie I-III kw. Robyg przekazał 1,4 tys. lokali. Spółka spodziewa się największego natężenia przekazań w ostatnim kwartale 2019 r., co umożliwi realizację planu zakładającego 2,8-3 tys. mieszkań w całym roku.

W I poł. br. Robyg miał w budowie 3 850 lokali w trzech miastach oraz wprowadził do sprzedaży 1 280 mieszkań. Spółka kupiła w tym czasie grunty za kwotę 140 mln zł, dzięki czemu zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ok. 14 tys. mieszkań.

50 mln zł zysku

Grupa Robyg w I poł. 2019 r. zanotowała prawie 50 mln zł zysku netto, przy przychodach na poziomie 420,6 mln zł. W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka miała niespełna 65 mln zł zysku netto oraz 420,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *