Ronson Development: Nir Netzer opuszcza zarząd

Ronson logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Nir Netzer postanowił zrezygnować z funkcji prezesa i członka zarządu spółki Ronson Development z dniem 30 listopada 2019 r., poinformowała firma. Rezygnacja ma związek z jego nowymi planami zawodowymi.

Ogromne doświadczenie

Nir Netzer posiada szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania międzynarodowymi firmami. Między innymi od 2009 r. pełni funkcję prezesa zarządu DEN Financial Consultancy LTD, spółki działającej w obszarze prowadzenia inwestycji, a wcześniej był prezesem cypryjskiego dewelopera G.H. East Europe Limited czy dyrektorem finansowym firmy deweloperskiej z Holandii.

Funkcję prezesa Ronson Development pełnił od listopada 2017 r., kiedy to na tym stanowisku zastąpił Tomasza Łapińskiego. W swoim wypowiedzeniu wskazał, że rezygnacja ma związek z nowymi planami zawodowymi. W Ronsonie będzie pełnił swoje obowiązki do końca listopada, co ma na celu ich płynne przekazanie następcy. Rada nadzorcza spółki wkrótce podejmie działania zmierzające do powołania nowego prezesa zarządu.

Wzrost zysku i spadek przychodów

W okresie I półrocza 2019 r. Ronson osiągnął 12,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 10,3 mln zł zysku rok wcześniej (wzrost o 18% r/r). Przychody ze sprzedaży w okresie styczeń-czerwiec br. wyniosły 143 mln zł, wobec 170,2 mln zł rok wcześniej, co z kolei oznacza spadek o 16% r/r.

Firma w II kw. 2019 r. zakontraktowała sprzedaż 172 lokali, a łącznie od początku br. sprzedała 346 lokali. Liczba przekazań w II kw. br. ukształtowała się na poziomie 289 lokali, natomiast w całej pierwszej połowie 2019 r. były to 434 lokale.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *