Ronson Development z gorszymi wynikami sprzedażowymi

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ronson Development w całym 2018 r. zakontraktował sprzedaż 773 lokali, wobec 815 rok wcześniej, co oznacza spadek o 10% r/r. Liczba lokali przekazanych klientom, które rozpoznane zostaną w rachunku wyników za miniony rok wyniosła zaś 764, w porównaniu do 833 w 2017 r., co z kolei oznacza spadek o 8%, poinformowała spółka w komunikacie.

W samym IV kw. 2018 r. deweloper zakontraktował sprzedaż 134 lokali, co jest nieco słabszym wynikiem niż przed rokiem, a jego powodem jest wejście w IV kw. ub. z mocno wyprzedaną ofertą oraz opóźnienie nowych projektów, które ze względów proceduralnych ruszą dopiero w 2019 r., skomentował Andrzej Gutowski, członek zarządu oraz dyrektor ds. sprzedaży spółki. Mowa tu o warszawskich inwestycjach Ursus Centralny oraz o III etapie projektu Moje Miasto na Białołęce.

Ronson Development w IV kw. 2018 r. przekazał klientom 57 lokali, w tym 21 w prestiżowym, realizowanym w stolicy projekcie Nova Królikarnia, gdzie znajdują się apartamenty o dużych metrażach i wysokiej średniej cenie jednostkowej, dzięki czemu ich przekazanie będzie miało największy udział w uzyskanych za IV kw. ub. przychodach, zaznaczył Rami Geris, członek zarządu oraz dyrektor finansowy dewelopera.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *