Rusza pierwszy projekt mieszkaniowy na terenie Młodego Miasta w Gdańsku

Doki Living

Ten post dostępny jest także w języku: English

Należąca do Grupy Dom Development firma Euro Styl otrzymała pozwolenie na wybudowanie osiedla Doki Living w Gdańsku. Pierwszy etap projektu zakłada budowę dwóch budynków, w których ma się znaleźć 212 mieszkań i 15 lokali usługowych. To pierwsza inwestycja mieszkaniowa na postoczniowych terenach Młodego Miasta.

Projekty pierwszych budynków

Dwa nowe pięcio- i ośmiopiętrowe budynki połączy piesza kładka. Mieszkania będą miały powierzchnię od 25 do 130 mkw. Widok z tarasów, znajdujących się na najwyższych piętrach, będzie padał na baseny stoczni, zabytkowe żurawie i budynki Starego Miasta. Piętra budynków bezpośrednio nad halami garażowymi i lokalami użytkowymi, gdzie projekty przewidują rekreacyjne strefy oraz patia z ogródkami, będą przeznaczone wyłącznie do użytku mieszkańców. Pomieszczenia garażowe będą znajdować się na dwóch poziomach. Zaplanowane jest także zapewnienie rowerowni i stojaków wzdłuż ulic osiedla.

Projekt Doki Living zostanie zrealizowany trzyetapowo. Finalnie wybudowane zostanie 670 mieszkań. Oddanie do użytku pierwszego budynku jest przewidywane w IV kwartale 2022 roku, a drugiego na II kwartał roku 2023.

Budynek Montowni

Euro Styl na ternie Młodego Miasta zaoferuje również lofty serwisowane, czyli apartamenty na wynajem, które powstaną w gmachu zabytkowego budynku Montowni. Powierzchnia lokali z łazienką i aneksem kuchennym wynosić będzie od 37 do 51 mkw. Poprowadzi do nich recepcja, która będzie funkcjonować 24 godziny na dobę.

Parter Montowni będzie stanowił food hall zachowany w stylu industrialnym. Historyczna suwnica to jeden z artefaktów, będących częścią jego ponad 2 tys. mkw. przestrzeni. Pozostałą część parteru, ok. 420 mkw, zajmie centrum konferencyjne oraz przestrzeń biurowa. Szklany strop oddzieli food hall od loftów serwisowych na wyższych piętrach, a świetlik dachowy umożliwi dostęp światła dziennego. Wzdłuż Montowni powstanie pieszy deptak, który poprowadzi aż do Europejskiego Centrum Solidarności.

Lokalizacja

Lokalizacja jest jedną z głównych zalet inwestycji. Znajduje się ona w okolicy licznych przystanków tramwajowych, autobusowych i stacji Szybkiej Kolei miejskiej, a także sąsiaduje z dworcem PKP Gdańsk Główny. Fontanna Neptuna oddalona jest o 15 minut pieszo, a Muzeum II Wojny Światowej – 5 minut od przyszłego osiedla Doki Living.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *