Ruszył konkurs Budimex Startup Challenge

Budimex Startup Challenge

Ten post dostępny jest także w języku: English

Przedsiębiorcy mogą już wysyłać swoje zgłoszenia do konkursu Budimex Startup Challenge, a pierwsza edycja projektu skupia się na sektorze zielonej energii. W konkursie mogą wziąć udział innowacyjni przedsiębiorcy oraz młode spółki technologiczne zajmujące się m.in. energetyką, oraz technologiami pozwalającymi na zmniejszenie śladu węglowego.

Budimex startup challenge powstał z myślą o propagowaniu strategii ESG, która skupia się na środowisku, społecznej odpowiedzialności i ładzie korporacyjnym. Ma ona na celu przede wszystkim walkę z negatywnym wpływem przemysłu na środowisko i klimat. Dlatego też firma Budimex zdecydowała się na rozpoczęcie nowego projektu, który zachęci innych przedsiębiorców do podjęcia działań na rzecz klimatu. Projekt będzie skupiał się na zielonej energii, która wpisuje się w unijną politykę Zielonego Ładu.

Kto może wziąć udział w Budimex Startup Challenge?

Konkurs Budimex Startup Challenge jest przeznaczony dla innowacyjnych przedsiębiorców oraz młodych spółek technologicznych, które oferują produkty, usługi i rozwiązania mające wpływ na branżę budowlaną. W projekcie mogą zatem wziąć udział firmy, które zajmują się energetyką, zmniejszeniem śladu węglowego, efektywnym gospodarowaniem odpadami, technologiami gospodarki opartej na obiegu zamkniętym, magazynowaniem energii krótkoterminowej i długoterminowej, wytwarzaniem energii elektrycznej, a także ciepła pochodzącego z odnawialnych źródeł energii oraz oferowaniem innych ekologicznych rozwiązań.

Jak podaje firma Budimex, startupy, które będą chciały wziąć udział w konkursie, będą mogły przetestować swoje nowatorskie pomysły w praktyce, a także przeprowadzić badania w profesjonalnym środowisku biznesowym, produkcyjnym i usługowym. Jury wybierze 10 firm, które będą mogły zaprezentować swoje rozwiązania na gali finałowej konkursu.

Budimex to należąca to hiszpańskiego inwestora Ferrovial firma, która od 2020 r. realizuje strategię ESG. Pracownicy firmy przedstawili już 200 pomysłów, w jaki sposób można unowocześnić budownictwo w Polsce. Budimex od 1995 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie, a w 2020 r. skonsolidowany przychód firmy wyniósł 8,38 mld zł.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *