Ruszył nabór na 1040 mieszkań z programu Mieszkanie Plus

mieszkania w zachodzącym słońcu

Ten post dostępny jest także w języku: English

PFR Nieruchomości rozpoczął rekrutację do lokali budowanych w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego “Mieszkanie Plus”. Nabory dotyczą łącznie 1040 mieszkań w Krakowie, Radomiu, Dębicy, Łowiczu i Mińsku Mazowieckim, podał fundusz.

Nabory obejmują inwestycje, których budowa zakończy się jeszcze w bieżącym roku, lub na początku roku 2022. Nabory będą przeprowadzane w ścisłej współpracy z samorządami każdej z miejscowości, według kryteriów przez nie ustalonych. Jak podaje członkini zarządu PFR Nieruchomości Krystyna Wąchała-Malik, lokalne samorządy najlepiej znają potrzeby swoich społeczności. Przyjmowane uchwały najczęściej premiują tych, którzy są z różnych względów wykluczani z komercyjnego rynku; seniorów, osoby niepełnosprawne, rodziny z dziećmi, młodych na starcie życiowym, co zbiega się z misją spółki. 

Przydział będzie się opierał na systemie punktowym, których liczba będzie zależała od czynników takich jak: sytuacja rodzinna, miejsce zamieszkania i odprowadzania podatków, wiek, czy nawet wykształcenie. Dokładne informacje znajdują się w uchwałach opublikowanych w Biuletynach Informacji Publicznej poszczególnych samorządów. Poza częścią naborów za którą odpowiadają samorządy, wnioskujący będą weryfikowani pod kątem posiadania zdolności czynszowej oraz sprawdzani w BIG InfoMonitor.

Od początku 2020 roku spółka PFR Nieruchomości uruchomiła dwa nabory do mieszkań. Pierwszy z nich objął rekrutację do 513 mieszkań na osiedlu Nowy Nikiszowiec w Katowicach, gdzie znalazło się ponad czterech chętnych na jedno mieszkanie. Drugą taką lokalizacją jest Świdnik, gdzie nabory potrwają do 15 kwietnia, a liczba wnioskujących już wynosi niemal 800 aplikacji na 108 miejsc. 

PFR Nieruchomości S.A jest liderem na rynku najmu instytucjonalnego w Polsce. Spółka posiada 1000 mieszkań gotowych oraz 2500 mieszkań w budowie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, jak również ok. 2 tysięcy mieszkań Funduszu Mieszkań na Wynajem w największych polskich miastach. 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *