Ruszył nabór na gdyńskie Mieszkanie+

W Gdyni 26 października br. rozpoczął się nabór w ramach programu Mieszkanie+, poinformował BGK Nieruchomości. Nabór potrwa do 30 listopada 2018 r.

Oferta dotyczy inwestycji zlokalizowanej w gdyńskiej dzielnicy Kacze Buki przy ul. Puszczyka i obejmuje 172 mieszkania (od 1 do 5-cio pokojowych) w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach z 224 miejscami postojowymi dla samochodów.

BGKN przewiduje dla najemców umowy z możliwością wyboru opcji najmu lub opcji najmu z dojściem do własności w różnych okresach tj. po 15, 20, 25 lub 30 latach. Czynnikiem decydującym przy przyznawaniu mieszkania będzie kryterium finansowe, czyli zdolność terminowego spłacania czynszu najmu. Wysokość czynszu będzie zależała od rodzaju zawartej umowy oraz standardu wykończenia lokalu. Weryfikacja będzie również przebiegała na podstawie kryterium społecznego, które zostało określone w uchwale gdyńskiej rady miejskiej.

W ramach rządowego programu Mieszkanie+ realizowane jest prawie 10 tys. mieszkań. Do użytku oddano już 480 mieszkań zlokalizowanych w Białej Podlaskiej, gminie Jarocin oraz Kępnie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *