Ruszyły przetargi na Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu

Budowa domu

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka PFR Nieruchomości ogłosiła przetargi na wybór generalnych wykonawców inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. Mieszkania powstaną w Łowiczu i Zamościu, a ich budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Prawie 100 mieszkań

Oferty w uruchomionym przetargu można składać do 17 września 2019 r. Przewiduje się, że w Łowiczu przy ul. Krudowskiego powstaną trzy bloki mieszkalne. Pomieszczą one 96 mieszkań o średnim metrażu 52 m2. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie także 97 miejsc parkingowych.

W Zamościu przy ul. Parkowej osiedle będzie się składać z sześciu trzypiętrowych bloków. Według wcześniejszych zapowiedzi nowe osiedle pomieści 96 mieszkań o średniej powierzchni 55 m2.

W Dębicy rusza budowa

W ramach programu Mieszkanie Plus 26 sierpnia br. w Dębicy rozpoczęła się budowa nowego osiedla przy ul. Ratuszowej, które pomieści 201 lokali mieszkalnych. Jest to pierwsza inwestycja Mieszkanie Plus na Podkarpaciu. Osiedle będzie się składać z trzech trzypiętrowych bloków o średniej powierzchni 51 m2. Termin zakończenia budowy oraz oddania mieszkań do użytkowania został wyznaczony we wrześniu 2021 r.

Przeprowadzone przez spółkę PFR Nieruchomości ankiety wśród mieszkańców miasta Dębicy wskazały, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkanie trzypokojowe. Mieszkańcy woleliby również wynajmować mieszkania w opcji dojścia do własności.

Mieszkanie Plus obecnie

Poza ogłoszonymi przetargami na budowę Mieszkań Plus w Łowiczu i Zamościu, trwa postępowanie na wybór generalnego wykonawcy osiedla w Świdniku. W ramach programu Mieszkanie Plus, przy ul. Stefana Grota-Roweckiego 24, powstanie 108 mieszkań o średniej powierzchni 50 m2.

Do tej pory w ramach programu Mieszkanie Plus powstało 867 mieszkań. Zlokalizowane są one w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Aktualnie w budowie jest ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. Na etapie projektowania pozostaje 18 tys. lokali.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *