Acciona chce wycofać Mostostal Warszawa z GPW

Logo Mostostal Warszawa

Ten post dostępny jest także w języku: English

Acciona Construcction planuje skupić brakujące akcje spółki Mostostal Warszawa i wycofać ją z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). Acciona Construcction jest głównym akcjonariuszem Mostostalu Warszawa. Poprzez Acciona Infraestructuras posiada 50,09% akcji spółki. Acciona Construccion wezwała do sprzedaży 49,91% akcji spółki i zwiększyć swój udział do 100%.

Mostostal Warszawa opuści GPW

Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli zostaną złożone zapisy na co najmniej 15,9% akcji spółki. Acciona oferuje 3,45 zł za akcję. Zapisy będą przyjmowane od 23 lipca do 1 sierpnia i od 2 sierpnia do 21 sierpnia w oddziałach banku Santander Bank Polska.

Hiszpańska spółka planuje wycofać Mostostal Warszawa z giełdy. Mostostal Warszawa jest na GPW od 1993 r. Wycofanie Mostostalu z giełdy ma m.in. uprościć strukturę grupy

Mostostal Warszawa jest generalnym wykonawcą i realizuje inwestycje we wszystkich kluczowych sektorach rynku budowlanego w Polsce i zagranicą. W I kw. 2019 r. Grupa Kapitałowa Mostostal Warszawa osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 271 mln zł i 2 mln zł zysku netto. Wartość portfela Grupy Kapitałowej na koniec marca 2019 r. wynosiła ponad 2 mld zł.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *