Rekordowy rok dla Śnieżki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rok 2018 był rekordowy pod względem inwestycyjnym dla Grupy Kapitałowej Śnieżka, podała spółka. Nakłady Grupy na ten cel były wyższe o 123% niż rok wcześniej i wyniosły 70 mln zł.

Śnieżka rozwijała się także przez akwizycje. W lutym 2018 r. przejęła większościowy pakiet akcji w Radomskiej Fabryce Farb i Lakierów SA. Przejęta spółka specjalizuje się w produkcji antykorozyjnych farb podkładowych i nawierzchniowych.

Aktywność akwizycyjną Grupa kontynuowała także w 2019 r. W lutym sfinalizowała negocjacje z właścicielami węgierskiej spółki Poli-Farbe Vegyipari Kft (spółka posiada szerokie portfolio farb dekoracyjnych). Co istotne, zakup pakietu większościowego w spółce za około 108 mln zł jest największą transakcją kapitałową w historii Grupy.

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży Grupy w 2018 r. wyniosły 587 mln zł, wobec 564 mln zł w 2017 r. Zysk netto w ubiegłym roku wyniósł 63 mln zł (57 mln zł rok wcześniej).

Grupa planuje kontynuować rozwój w Polsce na rynku niezależnym, składającym się głównie z firm handlowo-usługowych, które obsługują firmy wykonawcze, inwestorów, konsumentów ostatecznych, w lokalnym zasięgu działania. Ponadto Grupa będzie się rozwijać na rynku marketów budowlanych typu DIY.

Strategia rozwoju sprzedaży na rynku niezależnym będzie obejmowała wzrost liczby sklepów, w których można kupić gotowe farby FFiL Śnieżka SA. Dodatkowo, spółka będzie kontynuowała współpracę z dystrybutorami i punktami sprzedaży detalicznej. Co więcej, w planach jest także rozwój sieci ,,Sklepów Firmowych” i ,,Salonów Firmowych” we współpracy z partnerami biznesowymi.

W kanale DIY w kolejnych latach spółka planuje wzrost liczby punktów sprzedaży w sieciach handlowych PSB Mrówka oraz Bricomarche. Ponadto będzie rozwijać współpracę z sieciami Leroy Merlin, Castorama oraz OBI.

O kierunkach rozwoju i przyszłych formatach handlu detalicznego materiałami wykończeniowymi w Polsce, szerzej porozmawiamy podczas branżowego II Forum PMR: Markety Remontowo-Budowlane, 16 maja w Warszawie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *