Skanska buduje energooszczędne osiedle w Warszawie

Osiedle Mickiewicza

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka mieszkaniowa Skanska zleciła badanie w zakresie energooszczędności realizowanych przez nią budynków mieszkalnych na warszawskim Osiedlu Mickiewicza. Badanie wykazało oszczędność energii na poziomie 20-30%. Wyniki są odzwierciedleniem konsekwentnego podejścia Skanski do zrównoważonego budownictwa.

Osiedle z dobrą energią

Firma Go4Energy na zlecenie spółki mieszkaniowej Skanska przeprowadziła analizy zapotrzebowania na energię budynków w III etapie Osiedla Mickiewicza. Dla potrzeb badania stworzono modele numeryczne trzech budynków mieszkalnych budowanych w ramach tej inwestycji. Dla porównania przygotowane zostały modele budynków referencyjnych, które posiadają parametry wymagane przez prawo w Warunkach Technicznych. Na tej podstawie oszacowano oszczędności zużycia energii pierwotnej na potrzeby ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz oświetlenia wewnętrznego w budynkach rzeczywistych w porównaniu do budynków referencyjnych.

Wyniki analizy wykazały, że energooszczędne rozwiązania stosowane przez dewelopera zmniejszają zużycie energii pierwotnej od 22,7% do 27,9%. Firma Go4Energy przeprowadziła również dla jednego z budynków analizę oceny cyklu życia skoncentrowaną na badaniu poziomu emisji CO2 w perspektywie 10, 30 i 60 lat. Pozwoli to kontrolować wpływ inwestycji na środowisko na każdym jej etapie – od produkcji materiałów budowlanych, przez użytkowanie budynku, aż po jego utylizację.

Osiedle Mickiewicza w Warszawie

Osiedle Mickiewicza zlokalizowane jest przy ul. Rudzkiej na styku Żoliborza i Bielan. Osiedle uzyskało certyfikat środowiskowy BREEAM o statusie Final (etap wykonawczy). Inwestycja charakteryzuje się nowoczesnymi i energooszczędnymi rozwiązaniami.

Budowa III etapu osiedla rozpoczęła się po koniec 2018 r., a jej planowane zakończenie przewidziane jest w II kw. 2020 r. Obecnie trwa również budowa II etapu inwestycji Osiedla Mickiewicza, której zakończenie ma nastąpić w III kw. 2019 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *