Skanska rozpoczyna budowę III etapu Parku Skandynawia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Skanska rozpoczęła realizację III etapu projektu Park Skandynawia. Będą to kolejne dwa budynki, powstające w rejonie ulic Optyków, Precyzyjnej, Ronda Soczewka (tereny po byłym Przemysłowym Centrum Optyki na warszawskim Gocławiu).

Nowy etap osiedla Skanska składa się z dwóch budynków mieszczących 206 mieszkań o zróżnicowanym metrażu do 28 do 110 m2. Całość została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalny dostęp do naturalnego światła, m.in. dzięki ponadstandardowym rozmiarom okien. Deweloper konsekwentnie realizuje filozofię architektury funkcjonalnej, estetycznej i ponadczasowej, wpisanej w lokalną infrastrukturę, stawiając jednocześnie na budownictwo zrównoważone. Takie też będą dwa kolejne budynki na tym osiedlu, które powstaną zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM, a ich budowa będzie zasilana w całości energią ze źródeł odnawialnych.

W każdym mieszkaniu znajdą się duże przeszklenia – stolarka otworowa wewnątrz mieszkań zostanie wykończona na biało, z kolei na zewnątrz wykończenie okien będzie stanowiła okleina drewnopodobna. Oczywiście ważnym elementem inwestycji będzie starannie zaprojektowana zieleń w częściach wspólnych – w tym nasadzenie specjalnie dobranych gatunków krzewów i drzew oraz wprowadzenie na teren osiedla elementów małej architektury – mówi Tomasz Soczawa, starszy menadżer projektów w spółce mieszkaniowej Skanska.

Całe osiedle jest konsekwentnie realizowane zgodnie z wytycznymi środowiskowej certyfikacji BREEAM. Dodatkowo budowa osiedla jest zasilana energią pochodzącą w całości ze źródeł odnawialnych. Warto wspomnieć, że poprzednie etapy Parku Skandynawia otrzymały już certyfikaty na poziomie „Good” – zakończony już etap 1 może pochwalić się zielonym znaczkiem BREEAM na poziomie wykonawczym, a dobiegający końca budowy etap 2 – BREEAM na poziomie projektowym, Certyfikat to gwarancja dla mieszkańców, że, że budowa osiedli została przeprowadzona według wyśrubowanych standardów – deweloper oraz generalny wykonawca stworzyli osiedle z poszanowaniem naturalnego ekosystemu, z zastosowaniem wyłącznie nietoksycznych materiałów, a projekt uwzględnił odpowiednie ustawienie budynków i rozplanowanie przestrzeni osiedla tak, aby było ono efektywne energetycznie w codziennym użytkowaniu.

Sprzedaż trzeciego etapu osiedla Park Skandynawia ruszyła we wrześniu 2020, budowa w grudniu. Projekt powstał w pracowni architektonicznej nsMoonStudio. Nad jakością wykonania inwestycji czuwa grupa Skanska – deweloper i generalny wykonawca.

Źródło: Skanska

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *