Sky Tower wystawiony na sprzedaż

sky tower wrocław

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wrocławski drapacz chmur Sky Tower zostanie wystawiony na sprzedaż. Develia, będąca właścicielem budynku, planuje skupić się na rynku mieszkaniowym.

Develia ma w planach skoncentrowanie większości swoich zasobów na dynamicznym rozwoju segmentu mieszkaniowego. Spółka planuje uatrakcyjnić swoją ofertę  poprzez zastosowanie rozwiązań ekologicznych oraz rozszerzenie oferty w segmencie standard plus i wyższym.

W bieżącym roku, działania Develii będą skupione na przygotowaniu do sprzedaży budynku Sky Tower, a następnie do sprzedaży warszawskiego biurowca Wola Retro. Fundusze ze sprzedaży Sky Tower mają zostać przeznaczone na zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe oraz rozwój segmentu najmu instytucjonalnego. 

Budowa Sky Tower miała swój początek w roku 2008. Wówczas inwestorem projektu była firma LC Corp, która w 2019 r. Zmieniła swoją nazwę na Develia po sprzedaniu funduszom. Jest to najwyższy budynek we Wrocławiu, mierzący 212 m wysokości i jeden z najwyższych w Polsce, tuż po mieszczących się w Warszawie biurowcu Varso Place i Pałacu Kultury i Nauki.

W Sky Tower znajduje się część mieszkalna, biurowa, a także handlowo-usługowa. Wartość budowy wieżowca wyniosła ponad 1 mld złotych, jednak jego wycena na rynku nieruchomości komercyjnych spadła w 2020 roku o około 150,8 mln zł wskutek pandemii.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *