Śnieżka buduje centrum logistyczne

Przelewanie różowej farby

Ten post dostępny jest także w języku: English

Śnieżka podpisała umowę na roboty budowlane, w ramach których zrealizuje I etap centrum logistycznego w Zawadzie, poinformowała spółka w komunikacie. Inwestycja będzie dotyczyła budowy hali magazynowej.

Koszt 77 mln zł

Zgodnie z umową generalnym wykonawcą I etapu inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Hand-Bud z Dębicy. Szacunkowe wynagrodzenie za realizację projektu zostało ustalone w wysokości 76,6 mln zł. Ukończenie I etapu planowane jest na koniec 2020 r.

Według szacunków zarządu, wydatki na realizację inwestycji w 2019 r. wyniosą 19,8 mln zł, a w 2020 r. 56,8 mln zł. Śnieżka posiada zapewnione finansowanie na realizację projektu w zakresie środków własnych i zewnętrznych.

Centrum logistyczne

Nowe centrum logistyczne Śnieżki powstanie na działce o powierzchni prawie 15 ha. Lokalizację obiektu ustalono w miejscowości Zawada, w województwie podkarpackim w pobliżu węzła Dębica wschód przy autostradzie A4.

Celem budowy centrum jest zwiększenie mocy logistycznych poprzez możliwość zmagazynowania większej ilości wyrobów gotowych i wysyłania większej liczby palet na dobę. Śnieżka zakłada również obniżenie kosztów procesów logistycznych w firmie i wybranych spółkach grupy kapitałowej. Obiekt ma przejąć funkcje dotychczasowych magazynów wyrobów gotowych w Brzeźnicy, Lubzinie i Pustkowie.

Wzrost zysku

W I kw. 2019 r. Śnieżka wypracowała 14,1 mln zł zysku netto, wobec 10,5 mln zł rok wcześniej (wzrost o 34% r/r). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 128,5 mln zł, w porównaniu do 118,4 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku (wzrost o 8,5% r/r). Największy udział w strukturze sprzedaży spółki miały wyroby dekoracyjne (77,3%) oraz chemia budowlana (12,8%).

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *