Startuje Mieszkanie Plus w Mińsku Mazowieckim

Budowa bloku mieszkalnego

Ten post dostępny jest także w języku: English

30 września 2019 r. rozpoczęła się budowa osiedla w Mińsku Mazowieckim w ramach programu Mieszkanie Plus, poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Planowany termin zakończenia projektu to IV kw. 2021 r.

Prawie 140 mieszkań

Osiedle w Mińsku Mazowieckim powstanie przy ul. Klonowej. Będzie się składać z dwóch czteropiętrowych budynków, w których zaprojektowano 138 lokali. Większość z nich stanowią mieszkania dwu i trzypokojowe. Przewidziano również kilka kawalerek. Metraż lokali dwupokojowych waha się od 35 do 55 m2, a trzypokojowych od 46 do 66 m2.

Przyszli lokatorzy będą mieli do dyspozycji także 110 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 36 miejsc naziemnych.

Osiedle powstaje przy współpracy PFR Nieruchomości z lokalna firmą PHU Partner.

Mieszkanie Plus na Mazowszu

Osiedle przy ul. Klonowej jest pierwszą inwestycją rozpoczętą na Mazowszu. W całym województwie mazowieckim spółka PFR Nieruchomości analizuje ponad 50 lokalizacji. Wśród nich znajdują się działki m.in. w Sochaczewie, Nadarzynie, Mińsku Mazowieckim, Kobyłce i Warszawie.

W stolicy planowane jest powstanie osiedla Nowe Jeziorki, które będzie się składać z prawie 3 tys. mieszkań. Koncepcję architektoniczną i urbanistyczną opracowały pracownie AMC Andrzej M. Chołdzyński i 22 Architekci.

Mieszkanie Plus obecnie

W ramach programu Mieszkanie plus powstało 867 lokali Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Gdyni, Jarocinie oraz Kępnie. Aktualnie w trakcie budowy jest 864 lokali zlokalizowanych w Katowicach, Jarocinie, Dębicy oraz Kępicach. Na etapie projektowania jest 18 tys. lokali w całej Polsce.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *