Stowarzyszenie Producentów Cementu z nowym szefem

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ernest Jelito, prezes Górażdże Cement, powołany został na stanowisko Przewodniczącego Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC), zastępując pełniącego dotychczas tę funkcję, odchodzącego na emeryturę z dniem 1 stycznia 2019 r., Andrzeja Ptaka, prezesa Grupy Ożarów. Ogłoszenie zmiany miało miejsce podczas Barbórki SPC, która odbyła się 14 grudnia br. w Tomaszowicach nieopodal Krakowa.

Ernest Jelito to urodzony w 1958 r. absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Z Grupą Górażdże związany jest od blisko 40 lat. W latach 2001-2005 był jej dyrektorem generalnym, a przez kolejne 11 lat zajmował stanowisko dyrektora technicznego koncernu HeidelbergCement, gdzie zarządzał strategicznymi projektami dotyczącymi technologii, inwestycji, innowacji oraz badań i rozwoju we wszystkich aktywnościach firmy na całym świecie. Od 2015 r. jest dyrektorem generalnym Grupy Górażdże, a także prezesem zarządu spółki Górażdże Cement.

Stowarzyszenie Producentów Cementu powołane zostało w 1990 r. i ma za zadanie w imieniu swoich członków podejmować działania, mające na celu rozwój branży. Ponadto pełni rolę rzecznika cementowego przemysłu wobec organów administracji państwowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych wraz z innymi instytucjami, w tym również unijnych. SPC jest członkiem Cembureau, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Cementowego.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *