Strabag zaprojektuje i wybuduje obwodnicę Pułtuska

Podpisanie umowy obwodnica Pułtuska fot.STRABAG

Ten post dostępny jest także w języku: English

Strabag podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę o wartości 442,2 mln zł brutto. W ramach kontraktu, realizowanego w formule „projektuj i buduj”, powstanie blisko 17-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 61 poprowadzony w nowym śladzie, omijając od strony zachodniej Pułtusk.

W okresie 36 miesięcy (nie wliczając okresów zimowych), ramach realizowanych prac powstanie:

· 15,1 km drogi dwujezdniowej klasy GP z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku,
· 1,7 km drogi jednojezdniowej klasy GP z jednym pasem ruchu w każdym kierunku,
· 2,9 km odcinka drogi DK57 z jednym pasem ruchu w każdym kierunku.

Nowy odcinek będzie posiadał 4 węzły drogowe: Kacice, Pułtusk – Południe, Pułtusk – Północ i Lipa, na wysokości którego będzie miała swój początek DK57 w kierunku Makowa Mazowieckiego.

Przebudowane zostaną również istniejące drogi w zakresie kolizji z DK61. Powstanie 16 obiektów inżynierskich i 5 przepustów o funkcji ekologicznej (przejścia dla zwierząt), a także powstanie obwód drogowy wraz z budynkami.

Nowa obwodnica pozwoli wyprowadzić tranzyt poza miasto Pułtusk, co znacznie odciąży lokalny ruch na tym, będącym „wąskim gardłem” odcinku trasy, łączącej Warszawę z Mazurami i Podlasiem, która szczególnie w okresie letnim cechuje się dużym natężeniem ruchu.

W czerwcu br. Strabag podpisał również umowy na realizację obwodnic: Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12 oraz Słupska w ciągu drogi ekspresowej S6.

Źródło: Strabag

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *