Synthos i Vattenfall: będzie współpraca przy projektach offshore

Ten post dostępny jest także w języku: English

Synthos i Vattenfall podpisały protokół ustaleń w celu zbadania możliwości współpracy w branży morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i krajach bałtyckich.

Catrin Jung, szef działu morskiej energetyki wiatrowej Vattenfall, mówi: „Uważamy, że współpraca między przedsiębiorstwami przemysłowymi i energetycznymi jest ważnym krokiem naprzód w realizacji naszego celu, jakim jest umożliwienie życia bez paliw kopalnych. Po rozmowie z zespołem Synthos jest to coś, do czego oboje jesteśmy bardzo zgodni ”.

„Zrównoważony rozwój i wzrost udziału energii bezemisyjnej w produkcji przemysłowej to najważniejsze cele Grupy Kapitałowej Synthos. Z tak doświadczonym partnerem, jakim jest Vattenfall, możemy zmienić polską gospodarkę i urzeczywistnić głęboką dekarbonizację ”- mówi Zbigniew Warmuz, prezes Synthos.

Dzieje się to zaledwie kilka dni po podpisaniu przez kraje nadbałtyckie deklaracji o współpracy w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej. „Jesteśmy wdzięczni, że wszystkie kraje bałtyckie podpisały deklarację o opracowaniu opłacalnego i przyjaznego dla środowiska wykorzystania morskiej energii wiatrowej. To duży krok w kierunku rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku i klimatu ”– mówi Catrin Jung.

Źródło: Synthos

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *