Tomasz Seremet nowym członkiem zarządu Pekabeksu

pekabex logo z tłem

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. poinformował, że Rada Nadzorcza Spółki, w dniu 21 lipca 2020 r., podjęła uchwałę w sprawie powołania na nowego Członka Zarządu Tomasza Seremeta.

10 lat w Grupie

Tomasz Seremet to absolwent Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Bankowej. Ukończył studia magisterskie na kierunku budownictwo w specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie oraz studia podyplomowe na kierunku psychologia zarządzania. Doświadczenie projektowe oraz realizacyjne zdobywał zarówno w polskich, jak i zagranicznych firmach budowlanych. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjnobudowlanej oraz certyfikat Chartered Engineer of Engineers Ireland CEng MIEI. W latach 2000-2005 związany z Biurem Inżynierskim Projekta Sp. z o.o. (ostatnie stanowisko Dyrektor Zarządzający). Kolejne 5 lat pracował w irlandzkiej firmie Concast Precast Ltd produkującej prefabrykaty jako Manager Biura Projektowego zajmując się projektowaniem i realizacją projektów.

Od 2010 roku związany z Grupą Pekabex, sukcesywnie rozwijał i budował Dział Generalnego Wykonawstwa jako Dyrektor Działu GW oraz Członek Zarządu Pekabex Bet S.A. oraz Pekabex Pref S.A.

Dobry okres

W 2019 r. zysk z działalności operacyjnej Pekabeksu ukształtował się na poziomie 39,40 mln zł, w porównaniu z 67,47 mln zł rok wcześniej, a zysk netto sięgnął 30,50 mln zł, w porównaniu z 51,21 mln zł zysku w 2018 r. Jest to gorszy wynik od rekordowego i wyjątkowego roku 2018, jednakże lepszy do wyników osiągniętych w 2017 r. o 18,0% w przypadku zysku netto oraz 12,7% w przypadku zysku operacyjnego. Przychody ze sprzedaży w minionym roku sięgnęły 772,05 mln zł, wobec 886,34 mln zł rok wcześniej.

Natomiast na rekordowym poziomie pozostał na koniec 2019 r. stan gotówki, który wyniósł 106,57 mln zł, mimo realizacji znaczących inwestycji, a portfel kontraktów do realizacji w bieżącym roku jest najlepszy w historii.

Źródło: Pekabex

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *