Tomasz Stępień prezesem Polskiego LNG

Terminal LNG w Świnoujściu

Ten post dostępny jest także w języku: English

14 października br. Tomasz Stępień powołany został na prezesa, a Krzysztof Jackowski na wiceprezesa Polskiego LNG, czyli spółki zależnej Gaz-Systemu, która jest właścicielem oraz operatorem Terminalu LNG w Świnoujściu, poinformowała grupa.

Realizacja strategii

Nowe powołania do zarządu Polskiego LNG związane są realizacją strategii grupy kapitałowej Gaz-System. Zakłada ona integrację procesów dotyczących budowy kluczowej infrastruktury dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Tomasz Stępień jest obecnie prezesem Gaz-Systemu, związanym z nim od 2008 r. W swojej dotychczasowej karierze był m.in. odpowiedzialny za koordynację projektu budowy terminalu LNG w Świnoujściu, czy budowę podziemnego magazynu gazu. W latach 2007-2008 pracował w PGNiG, gdzie zajmował się strategicznymi projektami dywersyfikacyjnymi, a w latach 2005-2007 była zastępcą dyrektora Departamentu Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii w Ministerstwie Gospodarki.

Krzysztof Jackowski to obecny wiceprezes Gaz-Systemu związany z grupą od początku 2019 r. Wcześniej był m.in. dyrektorem Biura Obsługi Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, członkiem rad nadzorczych Gaz-Systemu oraz spółki Naftoserwis.

Grupa poinformowała również, że z dniem 14 października br. rezygnację z funkcji w zarządzie Polskiego LNG złożyli Paweł Jakubowski oraz Bartłomiej Słoma.

Jedyny taki obiekt w regionie

Polskie LNG to spółka zależna Gaz-Systemu, będąca właścicielem i operatorem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu – jedynego tak dużego obiektu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej importującego skroplony gaz. Działalność inwestycyjną spółka rozpoczęła w 2010 r., natomiast terminal eksploatowany jest od roku 2016. Zadaniem Polskiego LNG jest m.in. eksploatacja i rozwój infrastruktury terminalu, a także budowa krajowego i regionalnego rynku LNG.

Zdolność przeładunkowa terminalu wynosi 5 mld Nm³ na rok.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *