Trwa dobra passa Mirbudu

oparka pracuje na budowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Skierniewicka spółka Mirbud od początku listopada dosłownie co kilka dni wygrywa ważny przetarg. Najnowszy, rozstrzygnięty 18 listopada 2019 r., dotyczy rozbiórki i budowy stadionu miejskiego w Płocku. Wartość oferty wynosiła 166,5 mln zł brutto, a cała inwestycja potrwać ma trzy lata.

Szeroki zakres usług budowlanych

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Szeroki profil działalności umożliwia spółce dywersyfikację przychodów. W wygranych ostatnio przetargach można znaleźć obok wymienionego wcześniej obiektu sportowego, także te dotyczące budownictwa drogowego, oraz mieszkaniowego.

Na początku listopada omawiana spółka podpisała umowę z JHM Development (firma deweloperska z grupy Mirbudu) na budowę zespołu mieszkalnego, wielorodzinnego w Łodzi. Termin zakończenia prac został wyznaczony na koniec września 2021 r., a wartość umowy sięgnęła 40,7 mln zł netto.

Kilka dni później oferta Mirbudu w konsorcjum z PBDiM Kobylarnia (również z grupy Mirbudu) okazała się najtańsza w przetargu GDDKiA na wyłonienie nowego wykonawcy piątego odcinka drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ. Przypomnijmy, że w czerwcu br. z tej budowy wyrzucona została włoska firma Impresa Pizzarotti. Oferta Kobylarni i Mirbudu wyniosła 359,43 mln zł brutto (budżet Zamawiającego wynosił 299,82 mln zł brutto). Ponieważ wszyscy oferenci zadeklarowali taki sam czas realizacji prac i gwarancji, to właśnie Mirbud ma obecnie największą szansę na podpisanie intratnego kontraktu. W połowie miesiąca to samo konsorcjum podpisało z GDDKiA umowę za 254,15 mln zł na przebudowę i dostosowanie 22 kilometrów drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady (A18).

Pełny portfel zleceń i potencjał na więcej

Na koniec października 2019 r. portfel zamówień Mirbudu (wraz z Kobylarnią) miał już wartość 2,99 mld zł.  Znajduje się w nim m.in. największy kontrakt w dotychczasowej historii Mirbudu – na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej Bielsko-Biała-Żywiec-Zwardoń, odcinek Przybędza-Milówka (obejście Węgierskiej Górki). Umowa podpisana w październiku 2019 r. opiewała na prawie 1,4 mld zł. Złożone wcześniej oferty sprawiają, że portfel może jeszcze urosnąć. Tylko w samym październiku Mirbud złożył oferty w 8 postępowaniach niepublicznych i 5 przetargach publicznych, a Kobylarnia oferty w 26 przetargach publicznych oraz 1 niepublicznym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *