Unibep: niższy zysk w I połowie 2019 r.

wieczorna budowa

Ten post dostępny jest także w języku: English

Unibep odnotował w I poł. 2019 r. spadek zysku oraz przychodów ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Są to jednak wyniki zgodne z przewidywaniami zarządu spółki, która liczy na znaczną poprawę w drugiej części br.

Spadek zysku i przychodów

Unibep zanotował w I poł. 2019 r. 6,51 mln skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej, wobec 23,56 mln zł zysku rok wcześniej, co oznacza spadek o 72% r/r. Także przychody ze sprzedaży w okresie styczeń-czerwiec br. zmniejszyły się do 724,61 mln zł z 814,32 mln zł rok wcześniej (spadek o 11% r/r).

Prezes firmy Leszek Gołąbiecki w liście do akcjonariuszy podkreślił, że osiągnięte wyniki są zgodne z przewidywaniami zarządu i są one rezultatem przekazania w I połowie 2018 r. większości lokali i mieszkań, natomiast w 2019 r. przekazywanie większości nieruchomości rozpocznie się w II poł. roku.

2 mld w portfelu zamówień

Unibep w swoim portfelu zleceń w części budowlano-infrastrukturalnej posiada kontrakty warte ok. 2 mld zł, z których 850 mln zł przypada na II półrocze 2019 r. Spółka pracuje już nad umowami na 2020 r. i lata kolejne. Jej celem jest utrzymanie portfela bezpiecznego oraz zdywersyfikowanego. Ponadto priorytetem firmy jest bezwzględna terminowa realizacji wszystkich kontraktów, przy równoczesnym dbaniu o najwyższą jakość usług, podkreślił Leszek Gołąbiecki.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *