Więcej czasu dla producentów wyrobów budowlanych

Klepsydra odmierzajaca czas

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIiR) przygotowało ważną zmianę dla producentów materiałów budowlanych. Będą oni mieli czas do 31 grudnia 2020 r. na dostosowanie się do obowiązku znakowania wyrobów znakiem budowlanym.

Producenci nieprzygotowani na zmiany

W związku z napływającymi do MIiR informacjami o niedostatecznym przygotowaniu producentów wyrobów budowlanych do obowiązku znakowania znakiem budowlanym, MIiR zdecydowało się wydłużyć okres przejściowy z 1 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2020 r.

Jak wyjaśniło Ministerstwo, nowelizacja rozporządzenia w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym, w której zaproponowano wydłużenie okresu przejściowego, ma na celu zabezpieczenie rynku przed sytuacją, w której wiele wyrobów budowlanych nie mogłoby zostać wprowadzanych do obrotu. Producenci wyrobów budowlanych, które zgodnie z przepisami obowiązującymi od 31 grudnia 2016 r, nie były objęte obowiązkiem znakowania znakiem budowlanym, do 31 grudnia 2020 r. nie są zobowiązani do przygotowania krajowej deklaracji przy wprowadzaniu do obrotu lub udostępnianiu na rynku krajowym tych wyrobów.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *