Wielki sukces Dariusza Blochera

Dariusz Blocher

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dariusz Blocher, prezes Budimeksu powołany został na stanowisko dyrektora Grupy Ferrovial na Europę. Pierwszy raz w historii firmy to Polak obejmie w niej tak wysokie stanowisko zarządcze.

Precedensowy awans

Dariusz Blocher zarządzać będzie europejskim rynkiem Grupy Ferrovial: polskim, słowackim, brytyjskim oraz irlandzkim, a nowe obowiązki będzie łączyć ze stanowiskiem prezesa Budimeksu w Polsce. W historii hiszpańskiej grupy taki awans jest prawdziwym precedensem.

Z Budimeksem Dariusz Blocher związany jest od 2002 r. Po pięciu latach odpowiadania za obszar zarządzania ludzkimi zasobami, awansował na stanowisko prezesa Budimeksu Dromeksu, a w 2009 r. został prezesem Grupy Budimex. W ciągu ostatnich 10 lat przychód grupy wzrósł z 3 mld zł do 7,3 mld zł, zatrudnienie sięgnęło 7 800 pracowników, a portfel zamówień osiągnął rekordowy poziom 10 mld zł.

Największa grupa budowlana w Polsce

Budimex to obecnie największa grupa budowlana w Polsce, specjalizująca się w budownictwie drogowym, kolejowym, przemysłowym, energetycznym i kubaturowym. Co 4 km drogi ekspresowej lub autostrady budowany jest właśnie przez Budimex, a od 2018 r. firma znajduje się również w ścisłej czołówce krajowego budownictwa kolejowego. Posiada również swoją spółkę deweloperską Budimex Nieruchomości oraz zajmuje się wykonawstwem i montażem konstrukcji stalowych i urządzeń dla przemysłu w ramach spółki Mostostal Kraków.

Grupa Ferrovial natomiast znajduje się w pierwszej dziesiątce największych firm budowlanych w Europie oraz w pierwszej dwudziestce przedsiębiorstw konstrukcyjnych na świecie. Przychody grupy w minionym roku sięgnęły 5,7 mld €.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *