Wznowione prace przy linii kolejowej Lublin-Dęblin

Ten post dostępny jest także w języku: English

Inwestycje na linii kolejowej nr 7 Lublin-Dęblin zostały oficjalnie wznowione przez nowych wykonawców, poinformowały PKP PLK. Kontrakty obejmują wszystkie prace niezrealizowane przez przez konsorcjum Astaldi, które zeszło z placu budowy.

Inwestycja została podzielona na dwa fragmenty. Odcinek Dęblin-Nałęczów (razem ze stacją Nałęczów) dokończy Budimex, którego kontrakt wynosi 616,4 mln zł netto. Drugi odcinek Nałęczów-Lublin (wraz ze stacją Lublin) zostanie zmodernizowany przez Trac Tec Construction. Prace na tym fragmencie wyceniono na kwotę 627,7 mln zł netto. Umowy podpisane pod koniec marca obejmują roboty torowe, sieciowe i okołotorowe. Zadaniem nowych wykonawców będzie również budowa peronów, dojść dla pieszych oraz ułożenie toru na ok. 67 km odcinku Lublin-Dęblin. Powstanie także łącznica nowym torem linii ze Stalowej Woli z linią w Warszawie. Na koniec września br. PKP PLK zamierzają wznowić ruch po jednym torze na odcinku Lublin-Dęblin. Po obu torach ruch pociągów zostanie udostępniony na koniec 2020 r.

Modernizacja przyczyni się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa na 17 stacjach i przystankach. Dodatkowo zostanie skrócony czas podróży z Lublina do stolicy do 1,5 godziny. Nowa łącznica między linią ze Stalowej Woli i linią do Warszawy zwiększy możliwości obsługi ruchu pasażerskiego oraz umożliwi omijanie przez pociągi towarowe stacji Lublin.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *