Zarząd spółki CPK wybrany

Dnia 4 grudnia br. został zaprezentowany zarząd spółki celowej odpowiedzialny za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), poinformował resort infrastruktury. Członkami zarządu zostali Dariusz Sawicki, Piotr Malepszak i Michał Wrona i obejmą oni funkcje wiceprezesów.

Wiceprezesi będą odpowiadać za finanse, komponent lotniczy oraz kolejowy. Ekspertem sektora lotniczego został Dariusz Sawicki, który będzie odpowiedzialny za zaplanowanie, zaprojektowanie i realizację portu lotniczego. Piotr Malepszak będzie odpowiadał za realizację nowych linii kolejowych zintegrowanych z CPK, natomiast sprawami finansowymi zajmie się Michał Wrona. Na czele spółki zawiązanej 12 października 2018 r. stoi prezes zarządu Jacek Bartosiak.

Koszty inwestycji CPK szacowane są na 30-35 mld zł i obejmują budowę nowego lotniska i węzła kolejowego, a także połączeń z istniejącymi już drogami oraz liniami kolejowymi. CPK ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie, który docelowo będzie obsługiwać ok. 100 mln pasażerów. Do końca 2019 r. potrwają prace przygotowawcze, natomiast jego budowa ma trwać do końca 2027 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *