Dnia 4 grudnia br. został zaprezentowany zarząd spółki celowej odpowiedzialny za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), poinformował resort infrastruktury. Członkami zarządu zostali Dariusz Sawicki, Piotr Malepszak i Michał Wrona i obejmą oni funkcje wiceprezesów.

Wiceprezesi będą odpowiadać za finanse, komponent lotniczy oraz kolejowy. Ekspertem sektora lotniczego został Dariusz Sawicki, który będzie odpowiedzialny za zaplanowanie, zaprojektowanie i realizację portu lotniczego. Piotr Malepszak będzie odpowiadał za realizację nowych linii kolejowych zintegrowanych z CPK, natomiast sprawami finansowymi zajmie się Michał Wrona. Na czele spółki zawiązanej 12 października 2018 r. stoi prezes zarządu Jacek Bartosiak.

Koszty inwestycji CPK szacowane są na 30-35 mld zł i obejmują budowę nowego lotniska i węzła kolejowego, a także połączeń z istniejącymi już drogami oraz liniami kolejowymi. CPK ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie, który docelowo będzie obsługiwać ok. 100 mln pasażerów. Do końca 2019 r. potrwają prace przygotowawcze, natomiast jego budowa ma trwać do końca 2027 r.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecamy