Zdzisław Czerwiec nowym wiceprezesem Śnieżki

Śnieżka logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rada nadzorcza Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka powołała Zdzisława Czerwca na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. zarządzania łańcuchem dostaw. 

W skład zarządu spółki obecnie wchodzą także Piotr Mikrut, który jest prezesem, Witold Waśko, będący wiceprezesem i dyrektorem ds. ekonomicznych oraz Joanna Wróbel-Lipa, pełniąca funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. handlowych.

Zdzisław Czerwiec jest związany z grupą kapitałową Śnieżka od wielu lat. Pracował na stanowiskach szeregowych a następnie menedżerskich w obszarach: produkcji, marketingu, handlu, sprzedaży krajowej i eksportowej, obsługi klienta i logistyki. Zarządzanie łańcuchem dostaw objął w lipcu 2020 r.

Nowy wiceprezes Śnieżki ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku Geodezja i Kartografia, o specjalności geodezja i wycena nieruchomości. Jest także absolwentem studiów magisterskich na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na kierunku Geodezja i Kartografia, o specjalności geodezja rolna i wycena nieruchomości.

Grupa kapitałowa Śnieżka zajmuje się produkowaniem farb dekoracyjnych, lakierów i szpachli. Grupa składa się obecnie z siedmiu spółek i prowadzi działalność na 15 rynkach zagranicznych. We wszystkich spółkach zatrudnia ok. 1,4 tys. pracowników. W fabrykach firmy zlokalizowanych w czterech krajach (Polska, Węgry, Ukraina, Białoruś) wytwarzane jest rocznie ok. 190 mln kilogramów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. 

Akcje Śnieżki notowane są na warszawskiej GPW od 2003 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *