Elektrobudowa: odwołanie prezesa

dym z komina

Ten post dostępny jest także w języku: English

22 lipca Rada Nadzorcza spółki Elektrobudowa podjęła uchwałę w sprawie odwołania Romana Przybyła z funkcji prezesa zarządu. Jednocześnie, Jacek Podgórski został oddelegowany do czasowego pełnienia funkcji prezesa zarządu.

Jacek Podgórski pełni funkcję prezesa

Po odwołaniu dotychczasowego prezesa spółki, Jacek Podgórski będzie czasowo pełnił tą funkcję, przez okres nie dłuższy niż trzy miesiące (do 20 października 2019 r.).

Wcześniej pełnił on m.in. funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego Anwil (2014-2018) i dyrektora finansowego, członka Zarządu Orlen Asfalt (2006-2007).

Elektrobudowa to spółka działająca w branży elektroinstalacyjnej. Zajmuje się produkcją urządzeń elektroenergetycznych, usługami elektroinstalacyjnymi oraz budową kompletnych obiektów na potrzeby energetyki i przemysłu.

Spółka poza Polską, działa m.in. w Rosji, na Ukrainie i w Arabii Saudyjskiej.

Elektrobudowa SA jest notowana na GPW w Warszawie od 1996 r. i zatrudnia ponad 1,7 tys. pracowników. Posiada cztery zakłady produkcyjne.

W 2018 r. skonsolidowane przychody Elektrobudowy wyniosły 763 mln zł, a strata netto 72 mln zł.

Spór z PKN Orlen

12 lipca 2019 r., przed Sądem Rejonowym Katowice, Elektrobudowie nie udało zawrzeć się porozumienia w PKN Orlen. Spór pomiędzy spółkami dotyczy budowy instalacji Metatezy. Elektrobudowa jest zdania, że dobrze wypełniła kontrakt, z czym nie zgadza się Orlen.

Elektrobudowa realizowała na rzecz Orlenu kontrakt na projektowanie, dostawy i budowę w systemie pod klucz Instalacji Metatezy w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *