Zmiany w radzie nadzorczej Polimeksu-Mostostalu

Andrzej Sokolewicz piastujący dotychczas w Polimeksie-Mostostal stanowisko sekretarza rady nadzorczej oraz przewodniczącego komitetu audytu tego organu, złożył rezygnację. Skład osobowy rady nadzorczej uzupełniła Katarzyna Dąbrowska.

Andrzej Sokolewicz, zasiadający w radzie nadzorczej Polimeksu ponad 3,5 roku, podczas rezygnacji nie podał przyczyny swojej decyzji. Dzień później, nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki powołało do składu rady nadzorczej Katarzynę Dobrowolską, czyli osobę związaną z administracją rządową od 1998 r. Od 2016 pracowała Ona w Ministerstwie Energii m.in. realizując zadania, które wynikały z nadzoru korporacyjnego państwa nad spółkami z energetycznego sektora.

Polimex-Mostostal jest jedną z największych polskich firm inżynieryjno-budowlaną realizującą w ramach generalnego wykonawstwa inwestycje z zakresu budownictwa przemysłowego. W I poł. br. odnotował 20,8 mln zł straty netto, w porównaniu do 34,9 mln zł zysku w I poł. 2017. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki, ukształtowały się na poziomie 810,4 mln zł, wobec 1,13 mld uzyskanych rok wcześniej, co oznacza spadek o 39,4% r/r. Obecnie w portfelu Polimeksu-Mostostalu znajdują się kontrakty o łącznej wartości ok 1,43 mld zł.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *