Zmiany w zarządzie Rafako

Zeszyt na biurku

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rada nadzorcza Rafako odwołała Jarosława Dusiło z funkcji wiceprezesa zarządu spółki. Stanowisko to objął Jerzy Ciechanowski, a Helena Fic została oddelegowana z rady nadzorczej do czasowego pełnienia funkcji prezesa zarządu na okres trzech miesięcy, poinformowała spółka w raporcie.

Skład zarządu

Aktualnie w skład zarządu Rafako wchodzą Helena Fic, pełniąca funkcję prezesa i jednocześnie funkcję przewodniczącej rady nadzorczej oraz dwóch wiceprezesów Agnieszka Wasilewska-Semail i Jerzy Ciechanowski.

Dotychczasowy wiceprezes Jarosław Dusiło pozostanie w strukturach spółki. Będzie ją wspierał operacyjne w funkcji dyrektora zarządzającego w obszarze restrukturyzacji. Pełni on również funkcję wiceprezesa spółki zależnej E003B7 odpowiedzialnej za budowę nowego bloku w Jaworznie.

Konkurs na prezesa

Rada nadzorcza spółki podjęła również decyzję o rozpisaniu konkursu na stanowisko prezesa zarządu spółki. Kandydat ma realizować strategię wyznaczoną przez Jerzego Wiśniewskiego i zatwierdzoną przez radę nadzorczą. Zakłada ona budowę w oparciu o Rafako największego polskiego podmiotu działającego w sektorze energetycznym oraz branży gazu ziemnego i ropy naftowej. Wiceprzewodnicząca rady nadzorczej Małgorzata Wiśniewska dodała, że spółka poszukuje kandydata, który w pełni wykorzysta jej potencjał, ugruntowaną pozycję na rynku oraz synergię w ramach Grupy PBG.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *